Kamuoyu.org

Rus Büyükelçi Evinde Ölü Bulundu

Rus Büyükelçi Evinde Ölü Bulundu
  • DÜNYA
  • 24 Ağustos 2017
  • Rus Büyükelçi Evinde Ölü Bulundu için yorumlar kapalı
  • 181 KEZ OKUNDU

’nın ’daki Büyükelçisi evinde ölü bulundu. Elçinin ani ölümü hakkında Rus Dışişleri Bakanlığı, “’daki elçiliğimizde görevli diplomatlarımızdan hadise hakkında rapor bekliyoruz. gelir gelmez yeni açıklama yapacağız” dedi.

Sudan’ın başkenti Hartum‘da Rus Büyükelçisi Mirgayas Şirinski evinde ölü bulundu. Rus Büyükelçisi’nin ölüm haberini ilk olarak Al Cezire televizyon kanalı duyurdu. Arasından bir kaç saat geçtikten sonra Rus Dışişleri Bakanlığı’da remi açıklama yaptı:  “Büyük üzüntüyle Hartum’daki Büyükelçimiz Mirgayas Şirinski’nin hayatını kaybettiğini duyuruyoruz. Bu ülkede görevli misyonumuzdan hadiseyle ilgili ayrıntılı rapor aldıktan sonra yeni açıklama yapılacaktır” dedi.

Bu arada Sudan Dışişleri Bakanlığı Moskova’ya başsağlığı mesajı gönderdi : “Ülkelerimiz arasında ilişkilerin geliştirilmesi için büyük çaba sarf eden Büyükelçi Şirinski’nin ani ölümünden üzüntü duyuyor ve başsağlığı diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

KALP YA DA İNTİHAR

Rus Büyükelçi Şirinski’nin ani ölümüyle ilgili iki seçenek üzerinde duruluyor. Birincisi Şirinski’nin evindeki havuzda yüzdüğü sırada kalp krizi geçirip boğulduğu, ikinci seçenek ise intihar ettiği. Sudan polisi tarafından korunan binaya dışarıdan herhangi bir kişinin girmesinin imkansız olduğu Sudan güvenlik güçleri tarafından söylendi .

Sudan’da hayatını kaybeden 60 yaşındaki Mirgayas Şirinski, 2013 yılından beri Sudan’da Rusya’yı temsil ediyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ