Kamuoyu.org

Rüşvete Adli Kontrol!

Rüşvete Adli Kontrol!
  • GÜNDEM
  • 01 Ağustos 2017
  • Rüşvete Adli Kontrol! için yorumlar kapalı
  • 143 KEZ OKUNDU

’da önceki hafta düzenlenen trafikte operasyonun da gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen 79’u polisi 135 şüpheli mahkemece verilen adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

Soruşturma savcısı tarafından itiraz edilen kararı doğrultusunda hakkında savcılıkça tutuklama talep edilen 93 şüpheli ile adli kontrol hükmü talep edilen 42 şüpheli arasında rüşvet alan trafik i ve larla rüşvet verdiği tespit edilen şirket sahibi iş adamı ve şirket çalışanı formenlerde bulunuyor.

Trafikte uzun zamandan beri kural ve ihlal tanımaz sürüşleriyle  ile İstanbul trafiğinde adeta estiren ve ağır tonaj ihlalinden yasak saat ile yasak güzergah ve aşırı hız ihlallerine kadar ihlal etmedikleri  kural bırakmayan hafriyat kamyonları ve beton mikserleri şirketlerine yönelik olarak 24 Temmuz Pazartesi günü başlatılan operasyonlarda rüşvet aldıkları ileri sürülen İl Trafik Denetleme Şube ile  İlçe Trafik Büro Amirliklerinde görevli 82 trafik polisi 2 zabıtayla onlara rüşvet verdikleri iddia edilen 88 şirket sahibi ve çalışanına gözaltı kararı çıkarılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca düzenlenen soruşturma ve gözaltı talebi doğrultusunda harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri bir hafta süreyle yaptıkları larda 148 şüpheliyi yakalayarak gözaltına almıştı.

3 yıllık bir çalışma sonrasında teknik ve fiziki takiplerle desteklenen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 148 şüpheliden kamyon şoförlerinden oluşan 13 kişilik grup savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakılırken, 135 rüşvet şüpheli dün akşam saatlerinde mahkemeye sevke dildi.

Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından ifadeleri alınan aralarında rüşvet alıp rüşvet veren polis ve şirket sahiplerinden 135 şüpheliden 42 si adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilirken 72’si polis 21’i şirket sahibi ve çalışanı 93 şüpheliye ise aynı savcılık tarafından tutuklama talep edildi.

Mahkemeye sevk edilen 135 rüşvet şüphelisinin sabaha kadar devam eden yargılanmaları sonrasında gün içerisinde karar açıklayan mahkeme heyeti 42’sine adli kontrol kararı diğerlerine ise tutuklama talep edilen 135 şüphelinin tamamına adli kontrol kararı verip serbest bıraktı. Soruşturmayı yürüten savcılığın itiraz ettiği mahkeme kararının sonucu bekleniyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ