Kamuoyu.org

Rusya ile S-400 Anlaşması!

Rusya ile S-400 Anlaşması!
  • GÜNDEM
  • 18 Temmuz 2017
  • Rusya ile S-400 Anlaşması! için yorumlar kapalı
  • 140 KEZ OKUNDU

’nın tekel silah ihracatçısı “Rosoboroneksport” şirketi Genel Müdürü Aleksander Miheyev, ile Rusya arasında uzun menzilli füzeleri anlaşmasının 2017 yılı sonuna kadar imzalanmasını beklediklerini açıkladı. Miheyev, Türkiye ile anlaşmanın hayata geçirileceğini inandığını vurguladı. ABD basını geçen hafta Türkiye ile Rusya’nın 2.5 milyar dolar rakamı üzerinde anlaştığını iddia etmişti.

Rusya’da çalışmalarına başlayan MAKS-2017 askeri fuarında basın açıklaması yapan Miheyev, “Anlaşma detayları bildiğiniz gibi taraflar arasında kararlaştırıldı. Rusya tarafı olarak biz S-400 anlaşmasında imzaların 2017 sonuna kadar atılacağını ümit ediyoruz” dedi.

Rusya’nın anlaşma için gerekli tüm bilgileri Türk tarafına ilettiğini de hatırlatan Miheyev, “Şimdiki aşamaya anlaşmanın hayata geçirilmesi sürecinde bulunduğunu da söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın yurt dışına silah satış şirketi yetkilisi bu sözleriyle S-400 füzeleri alımında topun Türkiye sahasında bulunduğunu da ima etmiş oldu.

GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇLANIYOR

Türkiye’nin Rusya’dan satın almak istediği S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “S-400 konusu nihai noktaya geldi. Yani görüşmeler olumlu sonuçlanmak üzere.” dedi.

TBMM‘de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işık, şunları söyledİ: “S-400 konusu nihai noktaya geldi. Yani görüşmeler olumlu sonuçlanmak üzere. Ama bu işlerde nihai imza atılmadan her şey bitti denmez. Ama olumlu bir noktadayız. Artık nihai aşamadayız. Şu anda bir sorun gözükmüyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ