Kamuoyu.org

Rusya’da Milyar Dolarlık Fonda Anlaşma, S-400’ler.

Rusya’da Milyar Dolarlık Fonda Anlaşma, S-400’ler.
  • DÜNYA
  • 05 Ekim 2017
  • Rusya’da Milyar Dolarlık Fonda Anlaşma, S-400’ler. için yorumlar kapalı
  • 215 KEZ OKUNDU

S-400’ler ve Milyar dolarlık fon konusunda Moskova’da tarihi anlar yaşanıyor.

Tahtta olan bir Suudi Kralı’nın ’ya yaptığı ilk resmi ziyarette ve Putin görüştü. İki liderin görüşmesi sonucu ve arasında hem S-400 hava savunma sistemi kurulması hem de 1 milyar dolarlık ortak yatırım fonu konularında anlaşma sağlandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi arabistan Kralı ile Moskova’da bir araya geldi. Görüşmenin ardından Rusya ve Suudi Arabistan, 1 milyar dolarlık ortak yatırım fonu için anlaşma imzaladı. Dubai merkezli Arabiya TV’ye göre, Suudi Arabistan’ın Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alması için de mutabakata varıldı.

Görüşmenin basına açık bölümünde konuşan ’ın ve ’nin toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini söyledi. ’ın Ortadoğu’yu değiştirmeye çalışmaktan vazgeçmesini istediklerini vurguladı.

Myanmar’dan kaçmak zorunda kalan Arakanlı Rohingya Müslümanlarını da hatırlatan , uluslararası toplumun bu soruna müdahale etmesi gerektiğini vurguladı.

İki lider, dünya petrol piyasasınıın istikrarı için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Putin de “Bu, ikili ilişkiler tarihinde Suudi Arabistan Kralı’nın Rusya’ya yaptığı ilk ziyaret. Bu ziyaret, başlı başına dönüm niteliğinde bir gelişme. İlişkilerimiz son derece büyük bir tarihe sahip” dedi.

Rus lider, Kral Selman’ın Suudi Arabistan’ı ziyaret etme çağrısına olumlu yanıt verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ