Kamuoyu.org

Rusya’daki yangında yeni detay: Önce güvenlik kaçtı!

Rusya’daki yangında yeni detay: Önce güvenlik kaçtı!
  • DÜNYA
  • 28 Mart 2018
  • Rusya’daki yangında yeni detay: Önce güvenlik kaçtı! için yorumlar kapalı
  • 137 KEZ OKUNDU


’nın Sibirya bölgesindeki kentinde pazar günü bir ’de çıkan yangında 41’i çocuk 64 kişinin yaşamını yitirmesinin şoku sürüyor. ’de acil bir durumda binanın tahliyesine yardımcı olmaları gereken güvenlik görevlilerinin yangında ilk kaçan kişiler arasında oldukları da belirlendi


Yangında yakınlarını kaybeden binlerce kişi, dün Rusya Devlet Başkanı ’in kentte incelemelerde bulunduğu saatlerde düzenledikleri gösteriyle sorumluların cezalandırılması istedi. Kalabalıktan bazı kişilerin “Putin istifa” diye bağırdığı da ileri sürüldü. Dün erken saatte Kemerovo’ya giderek Zimnaya Vişnya adındaki AVM’de incelemelerde bulunan, ardından da hastanede yaralıları ziyaret eden Putin, faciaya yol açan ihmalkarlıklara tepki gösterdi.

YARDIM SÖZÜ

AVM’de hiçbir uyarıda bulunulmamasını eleştiren Putin, bu yangının ‘suça dönüşmüş ihmalkarlık ve sorumsuzluk’ olduğunu söyledi. Sorumluların cezalandırılacağı sözünü veren Putin, facianın ardından ulusal yas ilan etti. Putin ayrıca yakınlarını kaybedenlere yardımda bulunacaklarını ifade etti.

Aslında uzmanların incelemeleri, AVM yetkililerine yönelik eleştirileri haklı çıkarıyor. İncelemeler, alarmlarının 1 haftadır bozuk olduğunu ve bazı acil çıkış kapılarının kilitli olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca AVM’de acil bir durumda binanın tahliyesine yardımcı olmaları gereken güvenlik görevlilerinin yangında ilk kaçan kişiler arasında oldukları da belirlendi. Diğer taraftan alışveriş merkezinde küçük bir hayvanat bahçesi de yer alıyordu. Buradaki hayvanlardan tümünün telef olduğu açıklandı. Yangında ölenlerin anısına bölgeye çiçek ve oyuncak koyanlar, dün yüzlerce metrelik kuyruk oluşturdu. 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ