Kamuoyu.org

Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması

Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması
  • DÜNYA
  • 02 Nisan 2018
  • Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması için yorumlar kapalı
  • 125 KEZ OKUNDU

Kremlin Sarayı, Devlet Başkanı Vladimir 'in 3-4 Nisan'da Ankara ziyaretinde Türkiye ile enerji alanındaki stratejik projeler ile başta Suriye olmak üzere uluslararası konuları ele alacağını duyurdu. Rus RIA ajansının açıkladığına göre, ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk temellerini birlikte atacak.
Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması

TÜRKİYE-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin (ÜDİK) 7. toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eşbaşkanlıklarında 3 Nisan’da Ankara’da yapılacak.

Rusya cephesinden Putin’in Türkiye zirvesine ilişkin bir açıklama geldi. Kremlin Sarayı, Putin’in 3-4 Nisan’da Ankara ziyaretinde Türkiye ile enerji alanındaki stratejik projeler ile başta Suriye olmak üzere uluslararası konuları ele alacağını belirtti. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada ise toplantıda Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin tüm yönleriyle kapsamlı şekilde ele alınarak, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunulacağı bildirildi. Ziyaret kapsamında aynı gün Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin resmi temel atma töreni de yapılacak.

SURİYE ZİRVESİ 4 NİSAN’DA

Suriye konulu üçlü zirve ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımıyla, 4 Nisan Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Zirve çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani arasında bir ikili görüşme gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, bölgesel ve uluslararası konular hakkında da fikir teatisinde bulunulacağı ifade edildi.

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ