Kamuoyu.org

'Sabırsız bebekler’ için koştular

'Sabırsız bebekler’ için koştular
  • GÜNDEM
  • 12 Kasım 2018
  • 'Sabırsız bebekler’ için koştular için yorumlar kapalı
  • 99 KEZ OKUNDU

Erken doğan bebeklerin hayatta kalmanın ötesinde sağlıkla yaşamaları, ilerleyen hayatlarında sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalmamaları için gelişmiş yenidoğan yoğun bakım hizmeti almaları taburculuk sonrası yakından takip edilmeleri de hayati önem taşıyor. Hekimler, sağlık alanında çalışanlar hep birlikte İstanbul Maratonu’nda yarışa ‘erken’ başlayarak tüm dünyada 17 Kasım’da kutlanan ‘Prematüre Günü’ne dikkat çekip ‘sabırsız bebekler’ için koştular.
'Sabırsız bebekler’ için koştular

Dünyada ve ülkemizde doğan her 10 bebekten 1’i erken doğumla dünyaya geliyor. Yenidoğan ölümlerinin yaklaşık yüzde 30’unun sorumlusu prematüre doğumlar. Prematüre doğum riski taşıyan gebeliklerde doğumun yenidoğan yoğun bakım hizmeti verilen yenidoğan alanında uzman hekimlerin, hemşire ve diğer sağlık profesyonellerinin görev yaptığı hastanelerde doğum yapması, bu alandaki ölümlerin engellenmesi için büyük önem taşıyor.

Erken doğan bebeklerin hayatta kalmanın ötesinde sağlıkla yaşamaları, ilerleyen hayatlarında sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalmamaları için gelişmiş yenidoğan yoğun bakım hizmeti almaları taburculuk sonrası yakından takip edilmeleri de hayati önem taşıyor. 

Başta Türk Neonatoloji Derneği olmak üzere, Chiesi ilaç Genel Müdürü Umut Meriç yönetici ve çalışanları, hekimler, hemşireler, sağlık alanında çalışanlar hep birlikte  İstanbul Maratonu’nda yarışa ‘erken’ başlayarak tüm dünyada 17 Kasım’da kutlanan ‘Prematüre Günü’ne dikkat çekip ‘sabırsız bebekler’ için koştular’ .

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ