Kamuoyu.org

Saç Kırıkların Önlenmesi için Gerekli Olanlar

Saç Kırıkların Önlenmesi için Gerekli Olanlar
  • KADIN
  • 10 Temmuz 2017
  • Saç Kırıkların Önlenmesi için Gerekli Olanlar için yorumlar kapalı
  • 205 KEZ OKUNDU

Çoğumuz Saç boyası, perma, röfle gibi güzelleşme işlemlerinden; jöle, saç spreyi, köpük gibi saç şekillendiricilerinden vazgeçemiyoruz. Bazılarımız fön çektirmeden ya da maşa ile saçlarını dalgalandırmadan dışarı çıkmıyor. Hepsi daha fazla güzellik uğruna yapılmaktadır.

Saç

Güzelleşme uğruna saçlarımızın sağlığından kaybettiğimizin farkında mıyız? Tüm bu saç şekillendirme işlemlerini sık uygulamalar, yanlış saç taramalar, çok sıkı saç toplamalar; o canımızı sıkan saç kırıklarına sebep oluyor ne yazık ki… Saçımızın düğümlenmesi büyük bir problem. Tarak kullanırken yanlış kullanırsak saçımızı açmaya çalışırken tam tersi olarak kırıyor ve zarar verebilirsiniz. Her zaman kalın dişli tarak kullanarak saçınızı tarayın ve saçınızı özellikle ıslakken açmaya çalışırsanız daha iyi olur.

Saçkırığı

Saç düzenleştirici gibi saça zarar verecek olan şeylerden uzak durmaya çalışırsanız daha iyi olur. Bir anda bırakmak mümkün değil ama mümkün olduğunca bu durumu daha aza indirin. Durulanmayan saç kremlerini kullanın. Piyasada pek çok markanın ürünlerini bulabilirsiniz.Her sabah bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler saçınızda koruyucu bir katman oluşturup dış etkilerden korur. Ayrıca saçınızı daha kolay taranmasını sağlar.

Kırık

Saçınızı düzenli olarak kestirin. Kırıkları alamadığınızda kırık saçlar kötü olarak yukarıya kadar ulaşır. Saçınızı kestirerek kısaltmak zorunda kalırsınız. Saçınızı düzenli olarak kestirin. Kırıkları aldıramadığınızda var olan kırıklar daha da kötüleşerek yukarılara ulaşır. Saçınızı daha kısa kestirmek zorunda kalırsınız.

Saçkırıkları

Saçınızı havluyla kurutmayın, saçınız ıslakken havluyla çekiştirmeniz kırıklara neden olur. Sadece saçlarınızı havluyla sarın ve bekletin. Perma, röfle gibi kimyasal işlemleri de çok sık tekrarlamamalıyız. Saçın sürekli ve aynı biçimde çok sıkı şekilde arkaya doğru toplamayınız.

Çok sık Fön çektirmemeye özen gösteriniz. Bunlar yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ