Kamuoyu.org

Şehitler Köprüsünde Tadilat Tamamlandı

Şehitler Köprüsünde Tadilat Tamamlandı
  • EKONOMİ
  • 22 Ağustos 2017
  • Şehitler Köprüsünde Tadilat Tamamlandı için yorumlar kapalı
  • 125 KEZ OKUNDU

12 Haziran da çalışmalarına başlanılan ’nde çalışmalar 72 günün ardından sona erdi.

Köprüde 12 Haziran’dan beri yapılan tadilat dün tamamlandı. Tadilat süresince kapatılan şeritler bugün trafiğe açılması bekleniyor. KGM’nden yaptığı açıklamaya göre köprünün , yalıtım ve genleşme derzi yenileme çalışmaları dün tamamlandı. Tamamlanan çalışmanın ardından yan yolların temizlenmesiyle tadilat sona erecek.

YÜZDE 40’I YENİLENDİ

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tadilatın 25 Ağustos’ta son bulacağını açıklamıştı. Yapılan hızlı ve planlı çalışmalarla tadilat planlanan tarihten 3 gün önce tamamlandı. Arslan’ın yaptığı açıklamada “Köprü 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olmak üzere hizmet verecek” dedi. Köprü çalışmaları tam 72 günde tamamlandı ve bu çalışmayla birlikte köprünün yüzde 40’ı yenilendi. Köprünün önümüzdeki 40 yıllık tadilatı da yapılmış oldu.

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Asfaltın tamamı yenilendi, asfaltın altında bulunan yalıtım tabakası kaldırılarak genleşme derzleri söküldü. Yalıtım tabakasının altında bulunan çelik kısım yenilendikten sonra koruyucu tabakalar ve asfaltlama işlemleri yapıldı. Paslanan çelik tabakalar da yenilendi. Çalışmada kullanılan yeni sistemde sonra ki yapılacak olan tadilat işlemleri daha kolay olacak ve daha kısa sürede bitecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ