Kamuoyu.org

SGK’dan SMA Hastaları İçin Şok Karar!

SGK’dan SMA Hastaları İçin Şok Karar!
  • SAĞLIK
  • 05 Temmuz 2017
  • SGK’dan SMA Hastaları İçin Şok Karar! için yorumlar kapalı
  • 203 KEZ OKUNDU

olarak bilinen Spinal Musküler Atrofi hastalığının tedavisinde kullanılan “SPİNRAZA 12 mg/5ml 1 vial” isimli ilaç, Sosyal Güvenlik Kurumu () kapsamına alındı.

Etken maddesi “” olan ilacın masraflarının SGK tarafından karşılanmasının kararı ‘de yayımlandı. İlaç SGK tarafından ödeme listesine alındı ve hasta katılım payından muaf tutuldu.

İLACA ERİŞİM SAĞLAYABİLECEK HASTALAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının verdiği bilgiye göre SMA Tip-1 teşhisli hastaların tedavisinde kullanılmak üzere, hangi hastaların ilaca erişebileceğine ve tedavisinde klinik etkinliğin sağlanıp sağlanmadığı hususlarına ise karar verecek.

ÇOCUK NÖROLOJİSİ

SMA tedavi ilaçları çocuk nörolojisi uzmanlarının yer aldığı ilk 4 uygulama için 3 ay süreli, sonraki uygulamalar için ise 6 ay süreli sağlık raporuna istinaden “Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu İlaçların Kişisel Tedavide Kullanılmalarını Değerlendirme Komisyonu” tarafından verilecek “İlaç Kullanım Onayı” ile çocuk nörolojisi uzmanı tarafından her bir uygulama için ayrı ayrı şekilde reçete edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ