Kamuoyu.org

Sibirya, Silikon Vadisi`ne Rakip Oluyor

Sibirya, Silikon Vadisi`ne Rakip Oluyor
  • EKONOMİ
  • 17 Kasım 2017
  • Sibirya, Silikon Vadisi`ne Rakip Oluyor için yorumlar kapalı
  • 310 KEZ OKUNDU

, `da sadece madenciliği yapılacak yeni bir şehir kurmaya hazırlanıyor. Rus medyası, Sibirya`nın, özellikle enerji maliyetlerinin düşük olması nedeniyle, kripto madenciliğinde yükselen bölgelerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Rusya’nın Sibirya‘da kripto para madenciliği için yeni bir şehir kurmaya hazırlandığı belirtildi.

Russia Today internet sitesinin haberine göre, bölgedeki halka ve yönetime mali kaynak yaratması beklenen projenin, gelecekte ABD’deki Silikon Vadisi’ne rakip olabileceği iddia edildi.

Rus Parlamentosu’nun alt kanadı Duma vekillerinden Boris Çernişov, kurulacak şehrin bölgedeki büyük hidroelektrik tesislerine yakın olacağını söyledi. Çernişov, “Çin sınırına yakın bölgede böyle bir şehir inşa edersek, burası yurt dışından ciddi bir  alır ve bir iş merkezine dönüşür” dedi.

Sibirya, bölgede enerji maliyetlerinin düşük olması nedeniyle son dönemde kripto para madenciliğinin popüler bölgeleri arasında. Irkutsk kentinde, elektriğin ‘ya göre beş kat daha ucuz olması, bölgede kripto para madenciliğinin popüler olmasını sağladı.

Rusya’da Bitcoin’in ve diğer kripto paraların satışı ya da madenciliği hala yasal değil. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir süre önce hükümete, Bitcoin ve diğer kripto paraların satışı ve madenciliğiyle ilgili 2018’e kadar bir yasal düzenleme hazırlama talimatı vermişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ