Kamuoyu.org

Siirt Pervari’de 6 Terörist Teslim Oldu.

Siirt Pervari’de 6 Terörist Teslim Oldu.
  • GÜNDEM
  • 19 Haziran 2017
  • Siirt Pervari’de 6 Terörist Teslim Oldu. için yorumlar kapalı
  • 121 KEZ OKUNDU

’de 4’ü kadın 6 teslim oldu. 9.5 saat süren ikna çabasıyla teslim alındı.

Siirt Pervari ilçesindeki Harekol Dağı’nda 6 terörist sağ olarak ele geçirildi. Ayağı burkulan bir terörist şefkat eli uzatan ’in yardımıyla kayalıktan indirildi.

İHA‘LAR TESPİT ETTİ.

Keşif amaçlı havalanan İHA’lar, 7 kişilik terörist grubunu Şırnak Best-Dereler bölgesindeki Piro Tepesi, Doğan köyleri, Çakçako, Yılan Çeşmesi ve son olarak Erkent Yaylasını takip ederek Harekol Dağı’na gelişini adım adım izledi.

JÖH’ler Harekete Geçti.

Jandarma Özel Harekat timleri harekete geçti. Siirt 3.’üncü Komando Tugayı’na bağlı “Dadaşlar” ile Şırnak Çakırsöğüt Komando Tugayı’ndan “Meteler” adı verilen keskin nişancılar da harekete geçti. Bölge didik didik tarandı ve sonunda teröristler, girişine çelik kapı ve arkadan kilitlenen doğal bir mağara içinde tespit edildi.

9.5 Saat Sürdü.

Teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilince 3 saat süren çatışma meydana geldi. Psikolojik subaylarının da yer aldığı operasyon da teslim olmaktan başka şanları olmadıkları aksi halde teslim olmazlarsa öldürülecekleri uyarısı yapıldı. 1 terörist operasyon da etkisiz hale getirildi. 6 terörist ise teslim olma psikolojisine hapsedildi. Bir terörist teslim olacağını söyleyince diğerleri de “yaşamayı” seçti ve hepsi birden “Ateş etmeyin geliyoruz” dedi.

Teröristler ifadelerinde “Biz tuvaletle gitmek için bile sığınaktan dışarı çıkmıyoruz. Çünkü Kuzey Irak’ta hepimizin beynine “ eğer ki sağ ele geçmeyin, yakalanırsanız işkenceyle öldürülürsünüz” deniliyordu. “Askerin bize saatlerce dil döküp sağ çıkarmasına şaşırdık. Böyle bir muamele göreceğimizi bilseydik sınırı geçer geçmez teslim olurduk” dediler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ