Kamuoyu.org

Şirket Çalışanlarına Çip Takacak

Şirket Çalışanlarına Çip Takacak
  • TEKNOLOJİ
  • 31 Temmuz 2017
  • Şirket Çalışanlarına Çip Takacak için yorumlar kapalı
  • 148 KEZ OKUNDU

Amerika Birleşik Devletleri’nde Wisconsin eyaletinde faaliyet gösteren Three Square Market adındaki bir şirket, çalışanların kapıları açabilmesi ya da bilgisayarlarda oturum açabilmeleri gibi amaçlarla isteyenlere bir mikroçip takılacağını bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri”nde Wisconsin eyaletinde faaliyet gösteren Three Square Market adındaki bir şirket, çalışanların kapıları açabilmesi ya da bilgisayarlarda oturum açabilmeleri gibi amaçlarla isteyenlere bir mikroçip takılacağını bildirdi.

İş yerlerinde mikroçip devri başlıyor!

1 Ağustos tarihinden itibaren bu sisteme geçişin yapılacağını belirten şirkette 50 çalışanın vücutlarına mikroçip yerleştirilmesine izin verdiğini de belirtelim.

Mikroçipler tam olarak kapıları açmak, bilgisayarlara giriş yapabilmek, otomatlardan yiyecek ya da içecek satın almak, fotokopi makinesini kullanmak ve çalışanların sağlık kayıtlarını saklamak gibi işlevlerle kullanılacak.

32M adlı şirketten yapılan açıklamada mikroçiplerin her birinin 300 dolar maliyeti olacağını ama bu operasyonun ücretinin tamamının şirket tarafından karşılanacağının da altı çizildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ