Kamuoyu.org

Sosyal Medya Psikolajik Hastalıklara Sebep Oluyor

Sosyal Medya Psikolajik Hastalıklara Sebep Oluyor
  • SAĞLIK
  • 10 Temmuz 2017
  • Sosyal Medya Psikolajik Hastalıklara Sebep Oluyor için yorumlar kapalı
  • 135 KEZ OKUNDU

üzerinde yapılan araştırmalara göre günümüz insanlarının çoğu bağımlısı ve bu çeşitli psikolojik hastalıklara sebep olmaktadır.

Anadolu Ajansı muhabirine konuşan, Medicana International İstanbul Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Melis Çekiç Güllüoğluonline (çevrimiçi) olamama korkusunun psikolojik hastalıkları tetiklediğini anlattı. Bu sebeple panik atak geçiren hastaların dahi olduğuna değinen Güllüoğlu, bireylerin hayatlarını yaşamak için değil sosyal medyada paylaşmak için şekillendirdiğinin altını çizdi.

Sosyal medya bağımlısı hastalarına, kendi içlerine dönmelerini öğütlediğini aktaran psikolog Güllüoğlu, “İnsanlar bir paylaşım yaparken gerçekten içlerine dönüp, ‘Ben şu anda bunu yaparken amacım ne?’,“Beni mutlu eden şeyler neler?’ diye sormalı. Bireyler insanların dikkatini çeken şeylerden öte, kendi benliklerine odaklanmalı.” şeklinde konuştu.

Siz de sosyal medya bağımlısı olduğunuzu düşünüyo ve bu zararlı alışkanlığı kontrol altına almak istiyorsanız Sosyal Medya Detoksu‘nu mutlaka deneyin!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ