Kamuoyu.org

Snap, yeni akıllı gözlük modelleri geliştiriyor

Snap, yeni akıllı gözlük modelleri geliştiriyor
  • TEKNOLOJİ
  • 12 Nisan 2018
  • Snap, yeni akıllı gözlük modelleri geliştiriyor için yorumlar kapalı
  • 253 KEZ OKUNDU


’in çatı şirketi , 802.11ac WiFi standardına ve elektronik kimlik özelliğine sahip yeni modelleri üzerinde çalışıyor


Snap, ilk donanım ürünü olan akıllı ’ın yeni sürümlerini geliştiriyor.

Şirketin ilk modelin satışı için belirlediği garip yöntem, gözlüklerin rastgele bir noktaya yerleştirilen dispanserlerden alınmasını sağlıyordu. Ancak bu satış modelin işlememesi, kullanıcıların çok istemesine rağmen bu gözlükleri alamamasına ve binlerce ürünün depolarda kalmasına sebep olmuştu.

Snap’in ABD Federal İletişim Kurumu’na yaptığı kayıtlardan ortaya çıkan bilgilere göre, şirket birden fazla yeni Spectacles modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

“Giyilebilir video kamera” olarak tanımlanan Model 002 isimli ürünün 802.11ac WiFi standardını destekleyeceği, dolayısıyla daha hızlı dosya transferi yapabileceği belirtiliyor. Gözlük ayrıca elektronik kimlik etiketine sahip olacak ve Snapchat uygulaması üzerinden bu etiketle etkileşime geçilebilecek.

Daha önce çıkan haberler, şirketin bir değil, iki yeni Spectacles modeli üzerinde çalıştığı yönündeydi. Bu cihazlardan ilki, bir önceki modelin ufak değişimlere uğratılmış sürümü olacakken (üssteki model), diğerinin ise GPS ve çift kamera özellikleriyle donatılacak ve 300 dolar civarı bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Şirket orijinal Spectacles modelini 129 dolar fiyatla ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa sunmuştu.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ