Kamuoyu.org

Soğanlı Sütün Faydaları

Soğanlı Sütün Faydaları
  • KADIN
  • 20 Temmuz 2017
  • Soğanlı Sütün Faydaları için yorumlar kapalı
  • 235 KEZ OKUNDU

Doğadaki yetişen her şeyin bizler için faydası olduğu bir gerçek. Peki, soğanla sütün birleştiğinde sağlığımız için oldukça faydalı bir hale geldiğini biliyor muydunuz? İşte soğanla sütü kaynatıp içtiğinizde sağlayacağı faydalar…

Soğanın içerisinde bulunan antioksidanlar sağlığımız açısından oldukça yararlıdır. Ancak son zamanlarda uygulama, birazdan vereceğimiz yöntemin birçok sağlık sorununa iyi geldiği söylenmektedir.

Soğanlı Kürü, İşte Soğanlı Kürünün Sağladığı Faydaları

kürünün kalbi güçlendirdiği, taşıdığı esterler kanın pıhtılaşmasını önlediği, kan yapımını yardımcı olduğu ve kan basıncını düşürdüğü söylenmektedir. Safra kesesi salgısını arttırdığı ve taş oluşumunu önlediği bilinmektedir. Soğanlı süt kürünün düzenli olarak kullanımı kanser üzerinde olumlu etkiler gösterdiği söylenmektedir. Soğanlı süt kürünün aynı zamanda Kalp ve kanser hastalıkları yanında bunama hastalığı olan ’a da iyi geldiği söyleniyor.

Ayak, bacak ve vücudun belirli yerlerinde oluşan ödem ve şişliklere akşam yemeğinden 1 saat önce soğanlı süt kürünün içilmesinin iyi geleceği söyleniyor. Sütün içine ve sarımsak koyup kaynatın. Ilık haldeyken süzüp için. Yarım litre sütün içine ince kıyılmış bir iri ve 4-5 diş yine ince kıyılmış sarımsak koyup kaynatın. Ilık halde süzün, iki çorba kaşığı süzme bal ilavesiyle gün içinde kısa aralıklarla birer tatlı kaşığı içebilirsiniz.

Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı uzmana danışıp içmenizi tavsiye ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ