Kamuoyu.org

Sokak Hayvanlarına Su Yardımı

Sokak Hayvanlarına Su Yardımı
  • YAŞAM
  • 13 Temmuz 2017
  • Sokak Hayvanlarına Su Yardımı için yorumlar kapalı
  • 147 KEZ OKUNDU

Belediyesi, yaz aylarında sıcaktan kavrulan hayvanlara su yardımında bulunmak için ilçedeki farklı farklı yerlerine yani 185 parka otomatik su kapları yerleştirilmiştir.

Çukurova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün İlçenin farklı farklı yerlerine yerleştirdikleri otomatik suluklar bitmeden yeniden dolacak ve buda hayvanların susuz kalmasına yardımcı olacak. Bu sayesinde hayvanların yaz aylarındaki su sıkıntısının önüne geçiliyor. Duyarlı vatandaşlar da, belediye ekiplerine destek vererek, sokakta yaşayan kedi ve köpekleri aç ve susuz bırakmıyor. Uygulama Çukurova halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

“Tüm Canlıların Yaşama Hakkı Var!”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sokak hayvanları için farklı projeler geliştirdiklerini belirterek, “Tüm ların yaşama hakkı var ve yerel yönetimler olarak bizler hemşehrilerimiz kadar can dostlarımızın da iyi bir yaşam sürmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ekiplerimiz onların yazın sıcak havada susuz kalmalarını sağlamak için yoğun bir çaba gösteriyor. Duyarlı hemşehrilerimiz de bu çalışmalarımızda bizlere destek veriyor. Sokakta yaşayan can dostlarımıza el birliği ile sahip çıkıyoruz” dedi.
“Sevgi ve şefkat anlayışıyla dünya üzerinde hayatı paylaştığımız dostlarımızı koruyup kollamak boynumuzun borcu” diyen Çetin, “Onların ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz. Bu noktada hepimize görev düşüyor. Vatandaşlarımız da apartmanlarının önüne koyacakları bir kap su ile onlara destek olabilir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ