Kamuoyu.org

Sokakta Saldırıya Uğrarsanız Bunları Denemelisiniz!

Sokakta Saldırıya Uğrarsanız Bunları Denemelisiniz!
  • KADIN
  • 17 Ağustos 2017
  • Sokakta Saldırıya Uğrarsanız Bunları Denemelisiniz! için yorumlar kapalı
  • 210 KEZ OKUNDU

Sokakta maruz kalabileceğiniz saldırılara karşı kendinizi koruyabileceğiniz anlık yöntemler.

saldır

Eğer arkadan saldırıya uğrarsanız; dirseğinizi bükün ve diğer elinizle dirseğini büktüğünüz kolun bileğini kavrayın. Saldırgana dirseğiniz ile beraber bütün gücünüzle vurun. Bu size kaçmak için vakit kazandıracaktır.

 

 

topuklu ayakkabı

 

nızla saldırganın ayağına basmak saldırganın dikkatini dağıtacaktır.

sizi boğmaya çalışıyorsa, küçük parmaklarını tutun ve zorla bükün.

 

 

hırsız

ta bir soyguna uğrarsanız onlara istediği şeyi verin ve savaşmayın. Saldırganı daha sonra teşhis etmek için dövmelerine, yara izlerine ya da doğum lekelerine iyi bakın, aklınızda tutmaya çalışın. İlk olarak eve değil polise gidin, eşyalarınızı bulmak daha kısa sürecektir.

 

 

kalabalık

Eğer saldırgan sizi bir binada takip ediyorsa doğrudan asansöre ya da bodrum katına yönelmeyin. Saldırgan hemen arkanızdan gelebilir ve size bir çıkış yolu bırakmaz. Binadan çıkmaya çalışın ve bir ortama gidin.

 

 

ayakla

Saldırgandan hemen kaçmayın. Aranızda bir engel oluşturmaya çalışın örneğin; karşıdan karşıya geçin, köşeyi dönün ya da ya binin. Yakınınızdaki biriyle konuşmaya başlayın ve yalnız olmadığınız izlenimi verin çünkü genellikle saldırganlar siz yalnızken saldırır.

 

 

taksi

ye bindiğinizde yakınlarınıza mutlaka plakayı söyleyin. Eğer taksi şoförü sizi şüphelendirdiyse araçtan inin. Her zaman ailenizi veya arkadaşlarınızı nerede olduğunuz konusunda bilgilendirin.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ