Kamuoyu.org

Somali’den 35 Yaralı Türkiye’ye Getirildi.

Somali’den 35 Yaralı Türkiye’ye Getirildi.
  • GÜNDEM
  • 17 Ekim 2017
  • Somali’den 35 Yaralı Türkiye’ye Getirildi. için yorumlar kapalı
  • 214 KEZ OKUNDU

’de Yaralananlar ’de

Somali’nin başkenti Mogadişu’da meydana gelen ve 231 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrasında yaralananlardan 35’i askeri uçakla Türkiye’ye getirildi.

Somali’de meydana gelen bombalı saldırı sonrasında yaralananlardan 35’i refakatçileri ile birlikte askeri uçakla Türkiye‘ye getirildi. Yaralıların ’daki çeşitli hastanelerde tedavilerine başlandı.

bakanlığının açıklamasına göre ‘ın talimatı üzerine acil tıbbi yardım yapılması kararlaştırıldı. Karar üzerine yaralıların Türkiye’ye getirilmesi için bir askeri uçak tahsis edildi.

Ankara‘daki kamu hastanelerinden tedarik edilen yaklaşık 10 ton ilaç ve tıbbi malzeme, uzman doktorların da içinde bulunduğu 33 kişilik sağlık ekibiyle 15 Ekim’de Mogadişu’ya gönderildi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş de Somali‘ye giderek inceleme ve temaslarda bulundu.

200 KİŞİLİK KUMANYA VE SOĞUK, SICAK İÇECEK TEDARİK EDİLDİ

Somali’ye giden ekipten personel, Mogadişu’da hizmet veren Recep Tayyip Erdoğan Hastanesinde kalarak yaralıların tedavisini sağlayacak.

Mogadişu’daki bombalı terör saldırısında yaralanan 35 kişi, bölgeye giden Sağlık Bakanlığı ekibi tarafından tedavi amacıyla Ankara’ya getirildi.

Yaralılardan 22’si Polatlı Devlet Hastanesinde, 11’i Hastanesinde, 2’si ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yaralı refakatçileri için 200 kişilik kumanya ve soğuk, sıcak içecek tedarik edildi.

AKDAĞ: 35 YARALIDAN 13’Ü AĞIR

Yardımcısı ve eski Sağlık Bakanı , Somali’den tedavi edilmek üzere Ankara’ya getirilen yaralılar hakkında, “35 yaralı var, 13’ü ağır yaralı, içlerinde yanıklı vakalar var, başlarından ağır yaralananlar var. Yaralıların içinde 3 de çocuk var. Bu yaralıların bir kısmı Polatlı Devlet Hastanesi’ne, bir kısmı Numune Devlet Hastanesi’ne, bir kısmı da Hastanemize götürülecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ