Kamuoyu.org

Son dakika… Bakan Dönmez'den TürkAkım Projesi Töreni'nden açıklamalar

Son dakika… Bakan Dönmez'den TürkAkım Projesi Töreni'nden açıklamalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni"nde açıklamalarda bulundu. Dönmez; Türkiye'nin bölgede önemli bir rol üstlendiğini açıkladı.
Son dakika... Bakan Dönmez'den TürkAkım Projesi Töreni'nden açıklamalar

Bakan Dönmez’in açıklamasından notlar;

* Derin tarihi ve kültürel bağlarımızı enerji projeleriyle sağlam bir şekilde örüyoruz. Küresel enerji piyasasında Türkiye güçlü liderlik ve sağlam ekonomisi ile diğer ülkelerden ayrışıyor. Enerjide merkez ülke olmasınında kararlı duruş var. Partnerlerimizle iyi komşuluk ve karşılıklı saygı ile bölgemizdeki enerji projelerinde gördük. 

TÜRKİYE DOĞAL GAZ TİCARETİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAK

* 2019’da doğrudan gaz akışı ile gazın iletilmesi ve taşınmasındaki riskleri ortadan kaldırmış olacağız. Sistem güvenliğinde doğal gazın sağlanmasında önemli adım olacak. Yıllık 32 milyar metreküpün yarısı Türkiye’de kullanılacak. 

* Yakın zamanda devreye aldığımız TANAP hedeflerimize güçlü ve emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir. İleride bölgesel ihtiyaçların karşılanması için Türkiye söz sahibi ülkelerden birisi olacaktır. Gelecek yıl bu hedefe bir adım daha yaklaşmış olacağız. 15 milyon hanenin doğal gaz ihtiyacını karşılamış olacağız. Türkiye ve Rusya arasındaki yakın işbirliği bölgemizin geleceği için önemlidir. 

 

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.