Kamuoyu.org

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Netanyahu sen çok zayıf ve garipsin

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Netanyahu sen çok zayıf ve garipsin
  • GÜNDEM
  • 01 Nisan 2018
  • SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Netanyahu sen çok zayıf ve garipsin için yorumlar kapalı
  • 139 KEZ OKUNDU


Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı , ’da vatandaşlara seslendi. Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya sert tepki göstererek, “Ey Netanyahu sen çok zayıfsın çok garipsin. Kendine çeki düzen ver. Sen terör devletisin” dedi


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da il kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Türkiye’ye yönelik sözlerine sert yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Ey Netanyahu sen çok zayıfsın çok garipsin. Kendine çeki düzen ver. Sen terör devletisin” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Fransa’ya da tepki göstererek, “Türkiye’ye sataşmasınlar, önce teröristleri Elysees Sarayı’nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları:

16 Nisan’da ortalamanın üzerine çıkamadıysak da inşallah mart, kasım 2019’da bu ortalamaların çok çok üzerine çıkmak suretiyle bizler için farklı düşünenlere gerekli cevabı vereceğiz. Kardeşlerim yola çıktığımızda Türkiye’nin kişi başına milli geliri 3 bin 500 dolardı, şimdi 11 bin dolar. Nereden nereye. Bunları anlatmanız lazım bilmeyenlere.

Türkiye’ye sataşmasınlar, önce teröristleri Elysees Sarayı’nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler. Biz bize dost olana dostuz. Bize yanlış yapana, kusura bakmasınlar. Biz bugüne kadar bunu böyle yaşadık. 

EY NETANYAHU SEN ÇOK ZAYIFSIN, GARİPSİN

Dün İsrail’in Başbakanı muhatabım değil de, bir laf etmiş. Onların ordusu hiçbir zaman zulüm yapmamış. Kalkmış, Afrin’de askerimizin mazlumlara zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Bir defa kendine çeki düzen ver. Biz teröristlerle uğraşıyoruz ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin. İsrail ordusu ve İsrail mazlumlara karşı cesur. Mazlumların dışında korkak. Korkaklar zafer anıtı dikemez. 

“PENSİLVANYA DA GELECEK”

Kosova’dan 6 tanesini paketleyip getirdi MİT. Pensilvanya da gelecek. Gelecek. Öyle bir yere kadar kaçarsın. Nihayeti yok bu işin. 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ