Kamuoyu.org

Son dakika… Getcontact ile birlikte 70 'numara bul' uygulamasına erişim engeli

Son dakika… Getcontact ile birlikte 70 'numara bul' uygulamasına erişim engeli
  • TEKNOLOJİ
  • 30 Mart 2018
  • Son dakika… Getcontact ile birlikte 70 'numara bul' uygulamasına erişim engeli için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

Aralarında son günlerde popüler hale gelen 'ın da bulunduğu 70 numara bul uygulama ve sitesine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince kararı verildi.
Son dakika... Getcontact ile birlikte 70 'numara bul' uygulamasına erişim engeli

Kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla aralarında son günlerde popüler hale gelen Getcontact’ın da bulunduğu numara bul uygulama ve sitelerine yönelik erişimin engellenmesi talebinde bulunuldu.

Konuyla ilgili Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince yapılan incelemede, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, TCK’nın 136. maddesinde düzenlenen “Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirme” suçunun niteliği, 25.01.2018 tarihli ve 30312 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 21.12.2017 tarihli ve 2017/61 Sayılı kararının kapsamı birlikte değerlendirildiğinde, talebe konu internet adreslerinde bulunan program, uygulama, içerik veya diğer iletişim sistemleri kullanılarak kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi, işlenmesi ve kaydedilmesinin söz konusu olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Buna göre; adı geçen 70 internet sitesi hakkında 5651 Sayılı Yasanın 8/A maddesi gereğince erişimin engellenmesi kararı verildi.

Burak Sağlık, ‘Verilerim paylaşılır’ endişesine yanıt verdi: Satmayacağız

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ