Kamuoyu.org

Son dakika! Tel Rıfat operasyonu an meselesi…

Son dakika! Tel Rıfat operasyonu an meselesi…
  • GÜNDEM
  • 27 Mart 2018
  • Son dakika! Tel Rıfat operasyonu an meselesi… için yorumlar kapalı
  • 132 KEZ OKUNDU


’nda tamamen kontrol altına alınan ’in ardından gözler kritik bölge ’a çevrildi. Operasyonun an meselesi olduğu , sadece Harekatı açısından değil, Suriye’deki geçiş noktaları açısından da önemli bir boğaz


Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’de kontrolün tamamen sağlanmasının ardından gözlerin çevrildiği Tel Rıfat’a yönelik operasyon için tüm hazırlıklar sürüyor. 

Operasyonun an meselesi olduğu Tel Rıfat ilçesi, Afrin’in 21 kilometre güneydoğusunda bulunuyor. Suriye’yi, Türkiye üzerinden batı dünyasına bağlayan Kilis-Halep Karayolu’nun geçtiği Tel Rıfat, Minnag Havaalanı gibi önemli bir lojistik üs noktasına da ev sahipliği yapıyor.

KRİTİK BÖLGE TEL RIFAT

Habertürk muhabiri Çetiner Çetin’in aktardığı bilgilere göre önemli bir nokta olan Tel Rıfat, Suriye’deki iç savaşın başından bu yana Türkiye’nin kontrol altına almak istediği bir yer.

Afrin’in kontrol altına alınmasının ardından terör örgütü PYD’nin “Gerilla savaşı yapacağız, Afrin’e dışarıdan saldıracağız” açıklamaları medyaya yansımıştı. Afrin’in güvenliği Tel Rıfat’tan geçtiği ifade edilirken kontrolün sağlanması durumunda PYD/PKK’nın orada yeniden güç kazanması zor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alıp bu harekatı amacına ulaştıracağız

Tel Rıfat sadece Afrin Harekatı açısından değil, Suriye’deki geçiş noktaları açısından da önemli bir boğaz. Dolayısıyla Tel Rıfat hattının kontrol altına alınması önemli ölçüde doğu – batı güzergahının, El-Bab ve doğusunda kalan bölge ile Halep arasındaki hattın da kontrol altında tutulması fırsatını sağlayacağı belirtiliyor.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ