Kamuoyu.org

Suriye Sınırındaki Gizemli Bina

Suriye Sınırındaki Gizemli Bina
  • DÜNYA / GÜNDEM
  • 09 Ekim 2017
  • Suriye Sınırındaki Gizemli Bina için yorumlar kapalı
  • 218 KEZ OKUNDU

haberlerine göre Türk Askeri sınırı geçti. ’ın Reyhanlı ilçesini sınırına sıfır noktada yer alan ’nin ’nde yapılan 5 katlı bir bina ise dikkatleri üzerine çekti.

Suriye’nin İdlib şehrinde ki çatışmasızlık bölgesinde, Türk Askeri’nin keşif faaliyetleri yapmaya başladığı bildirildi. Genelkurmay’ın yaptığı açıklamaya göre 30 Ağustos 2016 tarihinde ilan edilen ateşkes rejiminin devam etmesi için, , ve ’nın garantör ülke olarak rol aldığı  Süreci’nin başlatıldığı hatırlatıldı. Genelkurmay’ın açıklamasında, İdlib harekatı kapsamında, gözlem noktaları tesis etmek üzere 8 Ekim’den itibaren keşif faaliyetlerine başlandığı belirtildi.

ASKERİ ARAÇLAR SINIR HATTINDA

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde, gece saatlerinde yaşanan askeri hareketlilik, Sabah saatlerinde de devam etti. Türkiye’deki çeşitli birliklerden gönderilen çok sayıda paletli ve zırhlı personel taşıyıcıyla askeri araç, sınır mahallelerinde TIR’lardan indirilerek, ilçedeki sınır bölgesine sevk edildi. Askeri araçların bölgede, sınır hattına konuşlanması da dikkat çekti.

SURİYE TOPRAKLARINDA 5 KATLI BİNA

Öte yandan Reyhanlı’nın sınıra sıfır noktasındaki Kuşaklı Mahallesi’nin tam karşısına düşen, Suriye’nin Kah Köyü’ne yapılan 5 katlı bir bina dikkat çekti. Geniş bir alana yapılan binanın kim tarafından, ne için yapıldığı henüz belirlenemedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ