Kamuoyu.org

Sürücülerin Korkulu Rüyası Başlıyor!

Sürücülerin Korkulu Rüyası Başlıyor!
  • EKONOMİ
  • 15 Ağustos 2017
  • Sürücülerin Korkulu Rüyası Başlıyor! için yorumlar kapalı
  • 122 KEZ OKUNDU

’da sürücülerin ihlali yapmasını engellemek için şehrin 7 farklı noktasına aracı maketi yerleştirildi. Geceleyin kırmızı mavi tepe ışığı yanan maket araçları, yakın zamanda hız kontrolü de yapacak.

Bursa’da sürücülerin trafik kurallarına daha fazla uymasını sağlamak için Bursa  tarafından şehrin İzmirAnkara, İstanbul girişi ile da olmak üzere 7 farklı noktalara maket aracı konuldu.

Aşırı suratlı şekilde yola devam eden sürücüler, beklemedikleri noktalarda trafik polisi aracını görünce hızlarını yavaşlatıp, kurallara uyuyor. Sürücüler, uzaktan baktıklarında gerçek trafik polisi aracını sandıkları maketi yakından görünce kısa süreli şaşkınlık geçiriyor. Daha önce şehirler arası yollarda kullanılan uygulamanın şehir girişlerinde olması sürücülerin şaşkınlığına neden oluyor. Trafik ekiplerinin uygulama yaptığını zanneden sürücüler yemekten kurtulmak için maketin yanından geçerken hızlarını yavaşlatarak, kurallara uygun bir şekilde geçiş sağlıyorlar.

YAKIN ZAMANDA RADAR KONTROLÜ YAPACAK

Maket trafik polisi aracı güneş enerjisi ile çalıştığı için günün tüm saatlerinde o noktada trafik uygulaması var gibi gösteriyor. Kalın bir zemine yapılan maket ancak yanından geçince gerçeğinden fark ediliyor. Yakın zamanda maketlerin hız kontrolü de yapacağı öğrenildi.

Bursa – İstanbul yolu üzerinde konulan maket ile ilgili konuşan bir sürücü, “Bu noktada sürücüler daha önceleri yokuş aşağı çok hızlı iniyordu. Artık yokuşun başında trafik polisi aracını gören ceza yememek için kurallara uyarak iniyor. Bu noktalarda önceden çok oluyordu, bu uygulama sayesinde kazaların azalacağına inanıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ