Kamuoyu.org

Taksim'de ibretlik görüntü

Taksim'de ibretlik görüntü
  • GÜNDEM
  • 04 Nisan 2018
  • Taksim'de ibretlik görüntü için yorumlar kapalı
  • 163 KEZ OKUNDU

’de vatandaşlardan para toplayan dilencilerin içki alemi, kameralara yansıdı. Yanlarındaki çocukla ’e gelen iki kişi önce dilendi, ardından içki içti, sonunda da sızdı.
Taksim'de ibretlik görüntü

Taksim Meydanı’na gelen Suriyeli Faysal Mahmut, Cemal Feysal ve kızı Çiçek, dilenmeye başladı. Bir süre dilenen ve yeterli miktarda para toplayan Suriyeliler, ardından içki alarak Gezi Parkı’na gitti. Yeşillik alana oturan Suriyeli iki , küçük çocuğun yanında içki içmeye başladı. Suriyeli dilencilerin içki alemi kameralara da yansıdı. 

Faysal Mahmut, “Neden içiyorsunuz” sorusuna, “Su mendil satıyoruz. Ne yapalım derdimiz çok” yanıtını verdi. Yapılan yardımlardan dolayı Türkiye devletine teşekkür eden Suriyeli dilencilerden Cemal Feysal ise yanında çocukla içki içmesini şöyle açıkladı: “Benim yerimde olsan ne yaparsın. Anası yoktur kimse yoktur. Nereye bırakacaksın bunu. Çocuğu nereye bırakacaksın. Benle gidiyor, geliyor benle yatıyor.”

aleminin ardından dilenmeye devam eden Suriyelilerden Faysal Mahmut’un bir süre sonra ayakla durmakta zorlandığı görüldü. Gezi Parkı merdivenlerinde bir köşeye sinen Mahmut, bir süre sonra sızarak beton zemine düştü.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ