Kamuoyu.org

TBMM Yeni Başkanı Belli Oldu.

TBMM Yeni Başkanı Belli Oldu.
  • GÜNDEM
  • 20 Kasım 2017
  • TBMM Yeni Başkanı Belli Oldu. için yorumlar kapalı
  • 193 KEZ OKUNDU

Genel Kurulu, seçimi sonucunda üçüncü tur oylama sonucunda tekrardan Meclis başkanlığına seçildi.

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, AK Parti İstanbul  Milletvekili İsmail Kahraman 289 oy alarak yeniden Meclis Başkanı seçildi.

Genel Kuruldaki üçüncü tur oylamaya 509 milletvekili katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 289, CHP İzmir Milletvekili 124, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 37, MHP  İstanbul Milletvekili 36, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf  Halaçoğlu 7 oy aldı. 16 oy da geçersiz sayıldı.

Buna göre, Kahraman, üçüncü tur oylamada üye tamsayısının salt  çoğunluğu olan 276’nın üzerinde oy alarak, yeniden Meclis Başkanı seçildi.

Kahraman’ın yaptığı konuşmadan satır başları:

Değerli milletvekilleri sizleri ve necip milletimizi saygı ile selamlıyorum. 26. yasama döneminin 2. devresi için TBMM Başkanlığı’na tekrar seçerek şahsıma gösterdiğiniz teveccühe teşekkürümü sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını saygı ile selamlıyorum. 26. yasama dönemi siyasi tarihimizde müstesna bir yere sahip olacaktır. FETÖ örgütünün kullanılması ile devletimiz yok edilmekle karşı karşıya geldi. Milletimizin kalbi Meclisimizin savaş uçakları ile bombalandı, helikopterlerle ateş altına alındı. Milletimiz parti farkı gözetmeksizin, milli birlikte ve kardeşlik ruhu ile meydanları doldurdu. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ