Kamuoyu.org

Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft'a sızdı!

Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft'a sızdı!
  • TEKNOLOJİ
  • 18 Ağustos 2018
  • Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft'a sızdı! için yorumlar kapalı
  • 104 KEZ OKUNDU

Son dönemde adını sıkça duyurmuş olan adlı oyun Mavi Balinaya olan benzerliğiyle biliniyor. WhatsApp üzerinden genellikle çocuk ve gençlerle iletişim kuran , Minecrafta sızdı!


Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft'a sızdı!

Mavi Balina gibi oyunlarla yaygınlaşan şantaj içerikli oyunların sonuncusu Momo, WhatsApp’tan gençlerle iletişim kurup onlara şantaj yapmasıyla ve hatta intihara sürüklemesiyle biliniyor. Kısa zaman önce ortaya çıkan Momo, WhatsApp profil resmini Japonya’da bir heykel müzesinde bulunan ürkütücü bir kadın heykeli yapan bir grup. İnsanlarla iletişime geçerek kişisel bilgilerine ulaşıyorlar veya ulaşmak için şantaj yapıyorlar.

Alınan önlemlere rağmen oyun şimdi de ’ın içinde kendine bir yer buldu. Oyun içerisinde yer alan heykel figürü, oyunculara emirler verip yapmadıkları taktirde onları tehdit etmeye hatta kovalamaya başlıyor. Fakat bu durumdan etkilenen yalnızca oyuncuları değil, Momo’lu oyun videoları kısa sürede yayıldı ve birçok kişi tarafından izlendi. Geçtiğimiz günlerde bir ölüm haberi Arjantin’den geldi, sebebi ise içerisindeki Momo.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ