Kamuoyu.org

Telefonlarınızdan Bu Uygulamaları Silin.

Telefonlarınızdan Bu Uygulamaları Silin.
  • TEKNOLOJİ
  • 15 Haziran 2017
  • Telefonlarınızdan Bu Uygulamaları Silin. için yorumlar kapalı
  • 147 KEZ OKUNDU

Kullandığınız Akıllı telefonlarınız da bu uygulamalar varsa silmeniz veya ayarlarınızı değiştirmeniz gerek.

Telefonlarınızın ekran parlaklığını düşürün. Ekran, pili hemen düşüren biri olduğu için pili düşürerek tasarruf etmek telefonunuz için daha iyidir.

Arka plan etkinliğini azaltın. Dediğimiz gibi arka plandaki uygulamaların çoğunu kapatmak tüketimine engel olacaktır.

Belirli uygulamaları daha az kullanın. Örneğin İnstagram, Facebook gibi uygulamaların arka planda sıkça çalışmasına engel olun.

Telefonlarınızdaki uçak modu sadece uçaklarda kullanılan bir ayar olduğunu düşünmeyin sakın. Pil tüketimin daha az harcandığı ve rahatsız edilmek istenmediğinizde bu ayara başvurabilirsiniz. Ayrıca telefonunuz uçak modunda olduğu zaman hiçbir şekilde işlem yapılmadığında dolayı telefonunuzun hızlı şarj olmasına da yarıyor.

Konum ayarlarını kapatın.

Uygulamalarını habersiz olarak güncelleyen İphone bu nedenle pil ömrünü de azaltıyor. Telefonunuza ayda 1 kez de olsa fazladan şarj edin.

Bluetooth ile işiniz yoksa bu özelliği de kapatabilirsiniz. Bluetooth açık olduğu sürece gücünüzü azaltacaktır. Akıllı telefonları bataryaları kullandıkça bitiyor. En önemli etken telefonlarınızı şarj etmek. Şarj ömrünü azaltmak için ilk önce onlara ait şarj cihazı almak.

Google Play Hizmetleri Facebooktan bir üst basamakta olan bu site en çok kişinin ziyaret ettiği sitler içindedir. Uygulamaları güncellemek için kullanıdığı hizmetler en çok şarj yiyen uygulamalar olarak gözüküyor.

Facebook’un yan kuruluşlarından biri olan instagram kullanıcıların en çok ziyaret edildiği ve bir o kadar da hızlı şarj yiyen bir site.

Görüntülü arama ve ses kaydı ulaştırma gibi  görsel kullanıcılar da çok şarj yiyenlerden.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ