Kamuoyu.org

TEOG Tercih İşlemleri Ne Zaman Sona Eriyor?

TEOG Tercih İşlemleri Ne Zaman Sona Eriyor?
  • EĞİTİM
  • 17 Temmuz 2017
  • TEOG Tercih İşlemleri Ne Zaman Sona Eriyor? için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU

sınavına giren 8. sınıf öğrencileri işlemlerini yapan öğrenciler merekla “TEOG tercihleri ne zaman bitecek?” diye soruyor.

Milyonlarca öğrencinin heyecan ve merakla beklediği TEOG sonuçlarının açıklanması ile başlayan TEOG tercih aşaması, öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Milyonlarca sekizinci sınıf öğrencisi, lise eğitimlerini sürdürmek için puanlarının uygun olduğu liselere tercih yapıyor.

TEOG TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

TEOG sınavına giren milyonlarca 8. sınıf öğrencisi puanlarının uygun olduğu liselere tercih yapıyor. Öğrenciler, tercihlerini yapıp onayladıktan sonra yerleştirme sonuçları için ’den gelecek olan haberi bekleyecek.

MEB takviminde yer alan bilgiye göre, 2017 yılı TEOG tercihleri 24 Temmuz 2017 tarihine kadar sürecek. 24 Temmuz 2017’den sonra tercih yapmak isteyen öğrenciler, tercih paneline ulaşamayacak.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG tercihlerinin tamamlanması ile birlikte yerleştirme sonuçları için bekleyiş başlayacak. TEOG sonuçları ile liselere tercih yapan öğrenciler, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından kazandıkları liseye kayıt yaptırmak için işlemlere başlayacak.

TEOG tercih sonuçları, 11 Ağustos 2017 tarihinde erişime açılacak. Aynı zamanda yine 11 Ağustos 2017 tarihinde boş kontenjan bilgileri de MEB tarafından paylaşılacak.

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri ise 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve böylece öğrenciler yerleştirildikleri liseye kayıtlarını da yaptırmış olacak.

BOŞ KALAN KONTENJANLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ 11 EYLÜL’DE

TEOG tercih sonuçları sonucunda öğrencilere bir seferde en fazla 25 okul tercih hakkı verilecek ve yedek yerleştirme yapılmayacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptırmış olan öğrenciler, tercih haklarını kullanmış sayılacaklar. Tercih başvurusunda bulunmamış olan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

Açık öğretim kurumlarına yerleşmiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek.Nakil isteğinde bulunan öğrencilerin, talep ettikleri taktirde nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihleri arsında, 3 tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il veya ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Nakil işlemi sonucunda okul değiştiren klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi öğrencileri bu okuldaki haklarından vazgeçmiş sayılacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ