Kamuoyu.org

Tesla Model 3 üretiminde rekor

Tesla Model 3 üretiminde rekor
  • TEKNOLOJİ
  • 15 Ekim 2018
  • Tesla Model 3 üretiminde rekor için yorumlar kapalı
  • 115 KEZ OKUNDU

Model 3, firmanın Model S ve Model X’ten sonra piyasaya çıkardığı en yeni elektrikli aracı konumunda. 35 bin dolarlık fiyatıyla bu üç araç arasında en ucuzu olan ve en çok sipariş edilen araç da yine Model 3 oldu. Şirketten yapılan açıklamada 100 bin adet Model 3’ün üretildiği duyuruldu.
Tesla Model 3 üretiminde rekor

Tesla, son dönemde yaptığı iyileştirme ve geliştirmelerle Model 3 üretim adetlerini giderek artırıyordu. Şimdilerde ise Tesla’ya yakın bir kaynaktan alınan bilgilere göre 100 bininci Model 3 üretilmiş durumda. Her ay 5000 adet Model 3 ürettiklerini açıklayan şirket, üretimde yaşadıkları sorunları geride bıraktıklarını da vurguladı. Her ay düzenli olarak 5000 adet Model 3 üreten Amerikalı şirketin, önümüzdeki yıllarda bu rakamları iki katlayacağı da ön görülüyor.

Paylaşılan raporda ayrıca şimdiye kadar 455 binin üzerinde Model 3 için ödeme yapıldığı da açıklandı. Bu modellerin 100 binini üretmeyi başaran şirket, üretimin hızlanmasıyla birlikte geriye kalan araçların hepsini kısa bir süre içerisi de müşterilerine teslim etmeyi de hedefliyor.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ