Kamuoyu.org

Titan Gelecek Vadediyor

Titan Gelecek Vadediyor
  • BİLİM TEKNİK
  • 11 Temmuz 2017
  • Titan Gelecek Vadediyor için yorumlar kapalı
  • 192 KEZ OKUNDU

’ün uydusu olan ’ın gelecekte insan kolonisine ev sahipliği yapmaya uygun olduğu bildirildi.

bir

New Scientist” dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarında, Gezegen Bilim ve California Teknoloji enstitülerinde görevli bilim adamları Amanda Hendrix ve Yuk Yung, Titan ile ilgili verileri inceleyerek Titan’ın gelecekte insanoğlunun yaşaması için gerekli çeşitli enerji kaynaklarına sahip olduğunu ortaya koydu.

iki

Araştırmada, Titan’ın nükleer enerjinin yanı sıra hidro enerji ve enerjisinden yararlanmak için koşullarının uygun olduğu belirtildi.

dört

Bilim insanları, Titan’daki metan bolluğunun nükleer enerji için olağanüstü seviyede fayda sağlayabileceğini ve dalgalanmanın sadece bir santimetre olduğu tespit edilen göllerin, sıvının yokuş aşağı akmasının mümkün kılınması halinde önemli derecede enerji üretebileceğini ifade etti.

GÜNEŞ’E UZAKLIĞI DÜNYA’NINKİNDEN 10 KAT FAZLA

bes

Araştırma ekibi, Güneş‘e olan uzaklığı Dünya’nınkinden 10 kat fazla olan Titan’da, gelişmiş güneş enerjisi yöntemiyle elde edilecek enerjinin de seçenekler arasında olabileceğine dikkat çekti.

dort

Titan’ın yüzeyinin yüzde 10’unun güneş panelleriyle kaplanması halinde 300 milyon kişiden oluşan bir koloninin enerji ihtiyacının karşılanması beklenmekte. Johns Hopkins Üniversitesinde görev alan gezegen bilimci Ralph Lorenz, Titan’ın uzun dönemde tan sonra insanlığın yaşamını sürdürebileceği ikinci bir yer olabileceğinin altını çizdi.

alti

Yüzeyinde sıvı bulunduğu keşfedilen Titan’ın radyasyon etkilerinden koruyabilecek kalın bir atmosfere sahip. Satürn‘ün keşif aracı Cassini‘nin bulgularına göre, gezegenin en büyük uydusu olan Titan’ın gölleri sıvı halde metan içeriyor. Uydunun Güneş Sistemi’ndeki konumu, için gerekli içeriğe sahip olduğunu düşündürüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ