Kamuoyu.org

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler olacak? 605 konut satılıyor

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler olacak? 605 konut satılıyor
  • EKONOMİ
  • 29 Mart 2018
  • TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler olacak? 605 konut satılıyor için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

Kayaşehir başvuru şartları, bu projeye dahil olmak isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. 2-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kayaşehir başvuru ekranı ile 605 konut, sahibini bulacak. Peki, Kayaşehir başvuru şartları neler olacak? İşte merakla araştırılan Kayaşehir başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler
TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler olacak? 605 konut satılıyor

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları, 605 konuttan birisine sahip olmak isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 4 konseptten oluşan daireler, 160 bin ve 600 bin lira arasında değişecek. İşte TOKİ Kayaşehir başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

5 BİN LİRA PEŞİNAT İLE BAŞVURULAR ALINIYOR

2 Nisan-11 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak olan başvuruları sonunda 25 Nisan günü kura çekilişi ile ev sahiplerinin belli olacağını söyleyen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “Orta gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik proje. TOKİ’nin son 4 yılda uygulamaya çalıştığı yatay mimari konseptiyle inşa edilen mahalle dokusunu hayata geçiren proje. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireli konutlarından oluşuyor. Vatandaşlarımız Halk Bankası’na 5 bin lira peşinat yatırarak müracaat edebilecekler. 25 Nisan günü noter huzurunda kura çekilişi ile ev sahipleri belli olacak. Dairelerimiz 160 bin liradan başlayarak 4+1 en büyük dairemiz 600 bin liraya çıkıyor. Konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğü 667 liradan başlayacak” dedi.

’MAHALLE KONSEPTİ’ İLE GELİŞTİRİLDİ

 605 konutluk projenin ’mahalle konsepti’ ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığını vurgulayan Turan, şöyle konuştu: “Kayaşehir’de satışa sunduğumuz projemizde de mahalle kültürü yaşayacak. İçerisinde çarşısı, meydanı,camisi, okulu var. Hem yetişkinler hem de çocuklar için spor alanları ve park alanları, bir de sosyal tesisleri var. Satış ofisi kurduk; vatandaşlarımız hem gelip bilgi alabilir hem de örnek daireyi gezebilir. Talep sayıdan çok fazla olacaktır.” 

TOKİ DARGELİRLİ VATANDAŞA SİLİVRİ’DE KONUT İNŞA EDECEK

“Bu yıl içerisinde dargelirli vatandaşlarımız için Silivri’de 28 Mart’ta ihalesini yapıyoruz” diyen Turan, “Bin 400 adet konut inşaatına başlıyoruz. Bu konutların kura çekilişlerini eylül, ekim gibi yapacağız. Yine Kayabaşı ve Hoşdere bölgesinde bin 500’e yakın konutun da bu yıl içerisinde kura çekilişini yapacağız” dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini vurgulayan Turan, Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını üç kategoride gerçekleştirecek. Bu kategoriler, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile dul ve yetimlerini, en az yüzde 40 engelli vatandaşları ve diğer alıcı adayı vatandaşlarımızı kapsıyor. Ayrıca kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması ile bütün bunları belgelemiş olmaları gerekiyor. Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ