Kamuoyu.org

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye İhracat Ödülü

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye İhracat Ödülü
  • OTOMOBİL
  • 20 Haziran 2017
  • Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye İhracat Ödülü için yorumlar kapalı
  • 119 KEZ OKUNDU

Şirket açıklamasına göre, Otomotiv Sanayi Türkiye, TİM’in gerçekleştirdiği 2016 yılı İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde ilk bin firma içinde bir önceki yıla göre bir basamak yükselerek 7’nci sırada yer aldı ve ödülün sahibi oldu.

Geçen yıl 1,8 milyar dolar ihracat yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2015’e kıyasla bu rakamı yüzde 52 arttırdı. Geçen yıl toplamda 155 bin aracın banttan indirildiği fabrikada, ihracat adedi 116 bin olarak gerçekleşti.

Üretim ve ihracat rakamlarını 2017 sonuna kadar katlayacak olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de, ihracatın toplam üretime oranı yüzde 85’i bulacak. Fabrika, bu yıl üretmeyi planladığı 280 bin araçtan 231 binini ihraç etmeyi hedefliyor.

Kasım 2016’da 350 milyon avro yatırımla Türkiye’nin ilk hibrit ve crossover modeli Toyota C-HR’ın üretimine başlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Türkiye’deki toplam yatırım tutarını 1,7 milyar avroya çıkardı. Yatırımla birlikte çalışan sayısı 5 bine ulaşan fabrikanın, Corolla ve Verso’nun ardından 3’üncü modeli C-HR’ın etkisiyle ihracat yaptığı ülke sayısı 97’ye yükseldi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ