Kamuoyu.org

Toyota, sürücüsüz otomobiller konusunda kararlı!

Toyota, sürücüsüz otomobiller konusunda kararlı!
  • TEKNOLOJİ
  • 30 Mart 2018
  • Toyota, sürücüsüz otomobiller konusunda kararlı! için yorumlar kapalı
  • 121 KEZ OKUNDU


güvenli mi değil mi, kullanılmalı mı kullanılmamalı mı tartışmasına ’da katıldı


Geçtiğimiz günlerde yaşanan sürücüsüz otomobil kazasının ardından tüm dünya, bu otomobillerin ne kadar güvenli olduğunu sorguluyor. Bu konu hakkında bir açıklama yapan Toyota’nın Kuzey Amerika CEO’su Jim Lentz şu sözleri sarf etti: “Gerçek şu ki, bu uzun bir yol ve bu yolda bazı hatalar olacaktır. Arizona’da gördüğümüz gibi kazalar yaşanabilecektir. Bu kazalar neticesinde belki 100, belki 1.000 kişi hayatını kaybedebilir. Bu gerçeğe hepimizin hazır olması gerekiyor.”

Bu sözlerin ardından şu anki durumu da değerlendiren Jim Lentz, günlük hayatta gerçekleşen kazalar ve bu kazalarda yaşanan can kayıplarının çok daha yüksek miktarlarda olduğunu dile getirdi.

Lentz, sürücüsüz araçların yıllık olarak 35.000 insanın hayatını kurtaracağını, bu rakamında sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan can kayıplarının %98’ine tekabül ettiğini belirtti. Ancak yine de bu iyimser tabloya rağmen, tüketicilerin otonom araçlar konusunda iyi bilgilendirilmesi ve ikna edilmesi gerektiği sözleriyle açıklamalarına nokta koydu.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ