Kamuoyu.org

Trump, May ile Rusya’yı görüştü

Trump, May ile Rusya’yı görüştü
  • DÜNYA
  • 28 Mart 2018
  • Trump, May ile Rusya’yı görüştü için yorumlar kapalı
  • 90 KEZ OKUNDU


ABD Başkanı Donald ile İngiltere Başbakanı Theresa arasında yapılan telefon görüşmesinde, “’nın bu iki ülkedeki casus ağının çözülmesi” konusunun ele alındığı bildirildi


Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump ile May’in ağırlıklı olarak ” Rusya’nın casusluk faaliyetleri” ile ilgili konuları konuştuğu belirtildi.

Açıklamada, “İki lider de Rusya’nın ABD ve İngiltere’deki gizli faaliyetlerinin engellenmesi ve bu iki ülkedeki muhtemel yeni kimyasal silah saldırılarının önlenmesi için (ABD ve İngiltere’deki) Rus casusluk ağının çözülmesi konusunda mutabık kalmıştır.” ifadelerine yer verildi.

ABD yönetimi, son olarak İngiltere’de eski bir Rus ajanın zehirlenmesi olayından sorumlu tutulan Rusya’nın ABD’de görev yapan 60 diplomatını sınır dışı etme ve Seattle’daki Rus konsolosluğunu kapatma kararı almıştı.

CLOUD DA ELE ALINDI

Açıklamada ayrıca, ABD’de CLOUD (Verilerin Yasal Yurtdışı Kullanımının Açıklığa Kavuşturulması) Yasası olarak bilinen yasanın kabul edilmesinin iki ülke arasındaki iş birliğini nasıl etkileyeceği konusunun da ele alındığı bildirildi.

AA’nın aktardığına göre, ABD Başkanı Trump tarafından birkaç gün önce imzalanan yasa, ABD hükumetinin, yabancı hükümetlerin yanı sıra kendi vatandaşlarına dair ABD teknoloji şirketleri tarafından saklanan özel verilerin erişimine izin veriyor.

Amerikan kamuoyunda tartışmalara neden olan yasa, özellikle kişisel verilere hükümetin erişimini sağlaması dolayısıyla farklı toplumsal kesimler tarafından eleştiriliyordu.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ