Kamuoyu.org

Trump’ın Afganistan Stratejisi

Trump’ın Afganistan Stratejisi
  • DÜNYA
  • 22 Ağustos 2017
  • Trump’ın Afganistan Stratejisi için yorumlar kapalı
  • 138 KEZ OKUNDU

Başkanı , ülkesinin 16 yıldır savaş içinde olduğu ’dan hızlı bir şekilde çekilmesinin “öngörülebilir ve kabul edilemez” sonuçlarını önlemek için mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin 16 yıldır savaş içinde olduğu Afganistan’dan hızlı bir şekilde çekilmesinin “öngörülebilir ve kabul edilemez” sonuçlarını önlemek için mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Trump, Virginia’daki Fort Myer askeri üssünde yaptığı konuşmada, Afganistan ile ilgili yeni olduğunu açıkladı.

Donald Trump, “Afganistan ve daha geniş bölgede karşılaştığımız güvenlik tehditlerinin çok büyük olduğu sonucuna vardım.” değerlendirmesini yaptı.

“Birlik sayısından veya ileriki askeri faaliyet planımız hakkında konuşmayacağız.” diyen Trump, gelişigüzel zaman çizelgelerinin değil, sahadaki koşulların bundan sonraki stratejilerini yönlendireceğini kaydetti.

Trump, ABD’nin Afganistan’dan hızlı bir şekilde çekilmesinin “öngörülebilir ve kabul edilemez” sonuçlarını önlemek için mücadeleyi sürdürmeleri gerektiğini söyledi.

Afganistan halkının kendi ulusunun güvenliğini sağlayacağını da anlatan Trump, “Afganlar kendi ulusunu inşa edecek ve kendi geleceğini belirleyecek. Onların başarılı olmasını istiyoruz.” diye ifade etti.

Afganistan’dan hızlı çıkışın kabul edilemez olduğuna ve bir iktidar boşluğu oluşturacağına değinen Trump, ABD’nin “zafer” için bir yola ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Amerikan halkının “zafer olmaksızın savaş yorgunu” olduğunu söyleyen Trump, Amerikan halkının hayal kırıklığını paylaştığını ifade etti.

ABD’nin bir kısmı zarar gördüğü zaman halkının tamamının bundan zarar göreceğine işaret eden Trump, “Ulusumuza sadakat, birbirimize sadakat ister. Amerika sevgisi, halkının tamamının sevgisini gerektirir.”dedi.

ABD’yi dışarıdaki düşmanlarına karşı savunmak için birlik olmanın önemine dikkati çeken Trump, Amerikalıların hayatını ve Amerika’nın çıkarlarını koruma konusundaki kararlığını vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ