Kamuoyu.org

Trump’ın ’veda öpücüğü’ ABD basınına damga vurdu

Trump’ın ’veda öpücüğü’ ABD basınına damga vurdu
  • DÜNYA
  • 30 Mart 2018
  • Trump’ın ’veda öpücüğü’ ABD basınına damga vurdu için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU


ABD Başkanı ’ın seçim kampanyası sırasında görev alan ve Trump’ın başkan seçilmesiyle olarak atanan , görevinden dün resmi olarak ayrıldı, basının karşısına çıktıklarında Trump’ın Hicks’i öpmek istemesi ABD basınında gündem oldu


Dün resmi olarak görevine veda etmek için Beyaz Saray’a giden Hicks’in istifasının ardından basının karşısına çıkan ikili arasında gerçekleşen ‘veda öpücüğü’ ABD basınına damgasını vurdu. Çıkışta basının karşısına çıkan ikili arasında vedalaşma Trump’ın Hicks’i öpmek istemesiyle son buldu.

İstifasını açıkladığında yaptığı yazılı açıklamada Hicks, “Başkan Donald Trump’a olan minnettarlığımı ifade edecek kelime bulamıyorum.” değerlendirmesini yapmış, daha önce manken olan 29 yaşındaki Hicks, Trump’ın yanında en uzun süre görev yapan yardımcısı olarak biliniyordu. 

ABD Başkanı Trump, Hicks’in istifasına ilişkin daha önce yaptığı yazılı açıklamasında “Hope mükemmel biri ve son üç yılda şahane işler yaptı. Zeki, düşünceli ve muhteşem bir kişi. Onu özleyeceğim. Ama farklı fırsatları değerlendirmek istediğini bana söylediğinde anlayışla karşıladım. Eminim gelecekte yeniden birlikte çalışacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İKİLİ ARASINDA İLİŞKİ İDDİALARINA YER VERİLMİŞTİ

Yazdığı kitapla ABD’de büyük ses getiren gazeteci Michael Wolff, Trump’ın 29 yaşındaki Beyaz Saray İletişim Direktörü Hope Hicks ile aşk yaşadığını öne sürmüştü.  Kitabın yazarı gazeteci Michael Wolff daha önce, Donald Trump ile Melania Trump’ın ayrı yataklarda uyuduğu iddiasını ortaya atmıştı. Çiftin arasına giren ismin Hope Hicks olduğu öne sürülmüştü.

Kariyerinin ilk yıllarında fotomodellik yapan Hicks, daha sonra Ivanka Trump’ın şirketinde görev almaya başlamıştı. Trump’ın seçim kampanyası döneminde Ivanka Trump’ın şirketindeki işinden istifa eden Hope Hicks, seçim kampanyasında Trump’ın ekibinde yer almıştı.

 

 

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ