Kamuoyu.org

TSK’dan Suriye’de Yeni Hamle

TSK’dan Suriye’de Yeni Hamle
  • GÜNDEM
  • 23 Ekim 2017
  • TSK’dan Suriye’de Yeni Hamle için yorumlar kapalı
  • 188 KEZ OKUNDU

’de Yeni Bir Hamle Yaptı. Helikopterlerden Uyarı Broşürleri Atılıyor.

İlk gözlem noktasını İdlib’de oluşturan Türk Silahlı Kuvvetleri ikinci gözlem noktası için sınırında bulunan köyünde incelemelerde bulundu.

İdlib’de iki hafta önce  tarafından ‘1 Numaralı Gözlem Noktası’nın oluşturulmasının ardından TSK’nın İdlib planı dahilinde yeni kontrol noktaları oluşturma çalışmaları devam ediyor. TSK heyetinin önceki gün ‘2 Numaralı Gözlem Noktası’nı oluşturmak için  kuzeybatısındaki Kafr Bassin köyünde incelemelerde bulunduğu öğrenildi. TSK heyetinin terör örgütü ’nın  Kolu ’nin kontrolü altındaki Afrin ile İdlib sınırında bulunan Şeyh Akil Dağı’nı ziyaret ettiği de belirtiliyor.

YÜKSEK TEPELERE

Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla ‘İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde görev yapacak Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları özellikle bölgeyi kontrol altında tutan Şeyh Bereket Tepesi ve Şey Akil Tepesi gibi yüksek noktalara konuşlanıyor. Yerel kaynaklar TSK’nın ilk etapta 8 gözlem noktası için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor. Astana’da yapılan anlaşmaya göre TSK, İdlib’de 6 ay boyunca 14 ayrı noktada görev yapacak.

UYARI BROŞÜRLERİ

Terör örgütüne yakın yayın organları TSK’ya ait helikopterlerin YPG işgali altındaki ve Maranaz’da uçuş yaptığını ve köylerde ikamet eden sivillere başlaması beklenen Afrin operasyonu ile ilgili yüzlerce uyarı broşürü atıldığını iddia etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ