Kamuoyu.org

Türkiye Eurovision Macerasına Devam Ediyor!

Türkiye Eurovision Macerasına Devam Ediyor!
  • GÜNDEM
  • 02 Ağustos 2017
  • Türkiye Eurovision Macerasına Devam Ediyor! için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

’a en son 2012 yılında katılan yeniden yarışmada! 2013’den beri ’da yer almayan Türkiye kuralı bozdu, önümüzdeki yıl yeniden yarışa katılma kararı aldı. ’nın tweeti ise kafalarda soru işareti bıraktı. Peki ’da Türkiye’yi kim temsil edecek?

Müzik grubu maNga‘nın resmi Twitter hasabından yapılan “Eurovision? Yine… Yeni… Yeniden…” paylaşımı müzik severleri heyecanlandırdı. Akla ilk gelen isim maNga olsa da; Türkiye’yi kimin temsil edeceği ise henüz netlik kazanmadı. maNga 2010 yılında Eurovision’a katılmış ve büyük yarıştan ikinci olarak ayrılmıştı.

Gelişmelerin ardından maNga açıklama yaptı:

Merhaba,

Dün gece, ülkemizin Eurovision‘a yeniden katılabileceği ile ilgili haberleri duyunca, genel hissiyatımızı paylaşmak istedik. Mesajımız, maNga’nın katılma ihtimali olarak anlaşılıp büyük bir heyecan yaratmış. Onur ve mutluluk duyduk…

Teşekkürler gönderdiğiniz güzel mesajlara.

Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan 2010 Eurovision Şarkı Yarışması’nı Almanya 246 puanla kazanırken, Türkiye, 170 puanla ikinci olmuştu. Eurovision’un final gecesinde Manga Türkiye’yi, “We could Be The Same” parçasıyla temsil etmişti.

İLK DEFA SEMİHA YANKI İLE BAŞLADI

Türkiye ilk defa 1975 yılında Semiha Yankı ile katıldığı, 2003’de Sertab Erener’in 167 puan alarak birinciliği kazandığı Eurovision Şarkı Yarışması’na son olarak 2012 yılında Can Bonomo ile katılmış ve yarışmada bir daha bulunmama kararı almıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ