Kamuoyu.org

“Türkiye güvenilir adres, gelin yatırımlarınızı yapın”

“Türkiye güvenilir adres, gelin yatırımlarınızı yapın”
  • EKONOMİ
  • 12 Temmuz 2017
  • “Türkiye güvenilir adres, gelin yatırımlarınızı yapın” için yorumlar kapalı
  • 115 KEZ OKUNDU

, ’un yıl dönümünde dünyanın ve ’nin önde gelen toplam 4 trilyon doları yöneten küresel şirketlerin yöneticileriyle bir araya gelerek ’dan bu yana yaşananları anlatıp, “Türkiye güvenilir adres, gelin yatırımlarınızı yapın” mesajı verecek.

işbirliğiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın himayesi altında yapılacak “Uluslararası İş Dünyası Toplantısı”na 350 dev temsilcisi katılacak. Şirketler arasında, Bank of China, Bauhaus, Benetton, Chine Energy, Coca Cola, Facebook, General Electric, Google, Hewlett Packard, IBM, Koç, Mercedes, Motorola, Microsoft, Nike, Pepsi, Cisco, Socar, Siemens, Toyota, Tofaş, Vodafone gibi önde gelen firmaların temsilcileri yer alıyor.

YATIRIM KOLAYLIĞI SAĞLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uluslararası yatırımcılarla toplantısında Türkiye‘de gerçekleşen girişimine inat yatırımları kolaylaştırmak için yaşama geçirilen tedbirler, vergi teşvikleri ve desteklerini anlatması bekleniyor. Özellikle yatırımların bölgelere göre teşvik ve desteklerdeki cazibeye dikkat çekeceği, sanayi ve teknoloji yatırımlarının uzun süreli şirketlere sağladığı kazançlara işaret edeceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleşen FETÖ darbe girişimine rağmen Türkiye’nin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüme sergilediğine dikkat çekerek Türkiye’deki büyük yatırımları da anlatılacak. Darbe girişimine rağmen, kamu ve özel sektör yatırımlarının sekteye uğramadığı vurgulanacak.

DEV YATIRIM

Türkiye’de gerçekleşen referandum sonrası ekonomide başlayan bahar havası yatırımlarda da kendini hissettirmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde 3.5 milyar dolarlık müjdesi verirken, yılın 6 ayına 6 milyar dolarlık sıfırdan genişleme yatırımları, ortak girişimler, birleşme ve satın alma faaliyetleri damgasını vurdu. Yıla hızlı giriş yapan enerji sektörü de son dört yılda 5 milyar dolarlık sağladı. Konya Karapınar güneş enerjisi projesinin 1.3 milyar dolar bedelli ihalesinin tamamlanmasının ardından rüzgâr enerjisi ihalesi için de çalışmalara başlandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ