Kamuoyu.org

‘Türkiye Sınırında Savaş Çıkar’

‘Türkiye Sınırında Savaş Çıkar’
  • DÜNYA
  • 03 Ağustos 2017
  • ‘Türkiye Sınırında Savaş Çıkar’ için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

Dünyada güvenliği tehdit eden başlıca unsurlar olarak DAEŞ ve iklim değişikliği algılanıyor. Yapılan ankete göre ’de ise en büyük tehdit ’nin politikaları görülüyor.

PEW araştırma enstitüsü, dünya genelinde yaptığı bir ankette dünya kamuoyunun tehdit algılamasını araştırdı. Enstitüsünün 38 ülkede toplam 42 bin kişinin katılımıyla yaptığı anket, dünya genelinde DAEŞ ve küresel ısınmanın güvenliği tehdit eden başlıca unsurlar olarak algılandığını ortaya koydu.
DAEŞ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞI ÇEKİYOR
Alman   Deutsche Welle‘nın haberine göre, başta Avrupa ve ABD başta olmak üzere 18 ülkede DAEŞ en büyük tehdit olarak görülüyor. İklim değişikliği öncelikle Güney Amerika ve Afrika ülkelerinde başlıca endişe kaynağını oluştururken, iklim değişikliğinin en büyük tehlike olarak görüldüğü ülkelerin başında yüzde 89’luk oranla İspanya geliyor.
TÜRKLER ABD’NİN POLİTİKALARINI EN BÜYÜK TEHDİT OLARAK GÖRÜYOR
Tehdit sıralaması ülkelere göre farklılık gösteriyor. Buna göre Türkiye’deki tehdit algısı dünya ortalamasından farklı. Ankete göre Türkiye’de halkın yüzde 72’si ABD politikaları ve etkisini en büyük tehdit olarak görüyor.
YUNANLILARIN VE ALMANLARIN ENDİŞESİ İSE…
Yunanların yüzde 88’ini, Venezüellalıların ise yüzde 56’sını en çok dünya ekonomisinin durumu endişelendiriyor. Polonyalı ve Macarların üçte ikisi Irak ve Suriye gibi ülkelerden Avrupa yönündeki göçü endişe kaynağı olarak görüyor. Mülteci krizini en önemli güvenlik tehdidi addeden Almanların oranı ise yüzde 28.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ