Kamuoyu.org

Türkiye’nin Sosyal Medyası: Finkafe

Türkiye’nin Sosyal Medyası: Finkafe
  • TEKNOLOJİ
  • 09 Temmuz 2017
  • Türkiye’nin Sosyal Medyası: Finkafe için yorumlar kapalı
  • 144 KEZ OKUNDU

%100 yapım olan , istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Kuruluşundan itibaren 100 bin kullanıcıya ulaşan Finkafe’de kullanıcılar kafeler altında konuya dair paylaşımda bulunuyor. İlk etapta 20 konu başlığıyla kullanıcılara hizmet veren Finkafe, kullanıcıların ilgilendiği konulara daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor

Kullanıcıların 280 karakter kullanmasına izin veren Finkafe’de mobil telefonun doğrulanması halinde bu sayı 500’e çıkıyor.

“Kullanıcı veri ve bilgilerini Türkiye sınırları içerisinde depoluyoruz”

Finkafe‘yi hayata geçiren Mobil Finans Teknoloji Hizmetleri AŞ (Mobifin) Yönetim Kululu Başkanı Arif Ünver,  “Biz server’ları getirdik ve diğer sosyal medya platformlarının aksine kullanıcı bilgilerini Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki server’larda saklıyoruz.

Bazı Avrupa ülkelerinden talep aldıklarını belirten Ünver, “Muhtemelen yaz aylarında anahtar teslim bazı Avrupa ülkelerine, onların belirleyeceği isimlerle bu sistemi kuracağız. Böylece teknoloji ihracatına da aracılık etmiş olacağız.” dedi.

Finkafe için 10 milyonun üzerinde yatırım yapıldığını belirten Ünver, pazarın büyüklüğünden dolayı altyapı ve personel için ilerleyen süreçte 50 milyon lirayı aşacak bir yatırım maliyetlerinin olacağını söyledi. Robot ve sahte hesapların önüne geçen Ünver, “Finkafe‘de robot ve sahte hesap yok olmaz.”  dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ