Kamuoyu.org

Uluslararası Etno Müzik Festivali başladı

Uluslararası Etno Müzik Festivali başladı
  • KÜLTÜR SANAT
  • 04 Nisan 2018
  • Uluslararası Etno Müzik Festivali başladı için yorumlar kapalı
  • 191 KEZ OKUNDU


İBB Kültür Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Etno Müzik Festivali başladı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen, ‘Uluslararası Etno Müzik Festivali’ müzikseverlerle buluştu.

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre 3 gün boyunca devam edecek festival, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda önceki gece Arakan başlıklı gala konseriyle başladı. Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu’nun sunumuyla yapılan etkinlikte, Arakan’da katledilen siviller için Bora Uymaz tarafından bestelenen bir ağıt ilk kez seslendirildi.

Dünyanın dikkatini yeniden Arakan’a çekmenin yanı sıra savaş ve katliamların devam ettiği diğer ülkelerin acılarını paylaşmak üzere Anadolu’nun ve Azerbaycan’ın ağıtlarını buluşturan konserde, Emre Oral Burç, Bora Uymaz, Fatma Şahin ve Ehtiram Hüseyinov sahne aldı. Arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, klarnet ve ud sanatçısı Tolga Akşit ve bağlama sanatçısı Muhlis Berberoğlu da enstrümanlarıyla ağıtlara eşlik etti.

Festival, Ehtiram Hüseyinov, Elşan Mansurov, Aliagha Sediyev ve Kamran Karimov’un katılacağı ‘Karabağ’ın Sesi’ adlı konserle yarın sona erecek.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ