Kamuoyu.org

UNIQ Gallery, “Şimdiki Gelecek” Adlı Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor

UNIQ Gallery, “Şimdiki Gelecek” Adlı Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor
  • KÜLTÜR SANAT
  • 10 Temmuz 2017
  • UNIQ Gallery, “Şimdiki Gelecek” Adlı Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor için yorumlar kapalı
  • 122 KEZ OKUNDU

UNIQ Gallery, 13 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında ‘Şimdiki Gelecek’ isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Imad Habbab ve Tan Cemal Genç‘in kent üzerine okumalarından oluşan desen ve yağlı boya işlerinin bir araya geldiği sergi, izleyiciyi geçmişten günümüze taşınan belleği bu bellek ile bugün nasıl dertleştiğimizi ve şimdiki yorumuyla geleceğin nasıl şekilleneceğine dair öngörüleri izlemeye davet ediyor.

şimdikigelecek

kimdir?

Imad Habbab, 1989 yılında Şam‘da doğdu. Şam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi‘ni 2011’de bitirdikten sonra bir süre Beyrut‘ta yaşadı. 2015 yılında ’a yerleşen sanatçı işlerinde kişisel ve toplumsal hafızanın tarih ve mekânla kurduğu ilişkiyi irdeliyor. Türk ve yabancı koleksiyonlarda işleri olan sanatçı çalışmalarına ’da devam etmektedir.

ImadHabbab

kimdir?

1964 İzmir doğumlu sanatçı çizmeye karikatürle başlar. Çizgisini geliştirmek için M.S.Ü. Grafik bölümüne girer. (1989-91) 1986-2005 yılları arasında Limon, Deli, RH+, Öküz, Penguen ve Hayvan dergilerinde karikatür ve çizgi roman çizmektedir. Ritmik ve tek çizgili çizimleriyle, animasyon ve videolarıyla 2000 yılından itibaren sergilere katılmaya başlar. Nalan Yırtmaç ile oyuncaklarla, atık malzemelerle, deneysel stop motion animasyonlar çekerler. 2000-2009 Hafriyat grubuyla çalışır. 2006 yılında defter tutan 69 kişiden seçmelerin yer aldığı “İstanbul Defterdarları” kitabını, arkadaşlarıyla beraber Hafriyat Yayınları’ndan çıkarır. İlk kişisel sergisini, Mery Cuesta küratörlüğünde 2012 yılında Barcelona’da açar. Ritmik ve tek çizgili çizimleri, gazete çizgileri, Tortor animasyonları ve animasyon müzik videoları beraber sergilenir. En son 2017 Mart ayında Karşı Sanat Galerisi’nde Linda Herzog‘la birlikte “Dört Göz / Fotoğraflı Çizgili Geziler” sergisini açan sanatçı çalışmalarına İstanbul‘da devam etmektedir.

Karikatür

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ