Kamuoyu.org

Üniversite Yolunda Son Adım!

Üniversite Yolunda Son Adım!
  • EĞİTİM
  • 11 Temmuz 2017
  • Üniversite Yolunda Son Adım! için yorumlar kapalı
  • 184 KEZ OKUNDU

18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak olan tercihleri öğrencilerin geleceği için büyük önem taşıyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM‘nin internet sitesinden yayımlanmıştı. Buna göre, üniversite tercihleri 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak.

’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, , adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlandı. Adayların tercihlerini yapmadan önce ’den yapılan duyuruları takip ederek,   süresinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanacak olan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Adaylar 2017- Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na, bugünden itibaren 26 Temmuz’a kadar ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet sitesinden ulaşılabilecek.

TERCİH ZAMANI

Adaylar tercihlerini 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapacak. Tercih bildirim işlemi tamamlandıktan sonra tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapmak mümkün olacak.

Tercih işlemi tamamlandıktan sonra tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden tercih bilgilerinin kontrol edilmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünün alınması gerekiyor.

YGS sınavında en az bir puan türünden 150 veya üstü puan alan adayların Y- ve varsa Y-LYS puanlarını da göz önünde bulundurarak yayımlanan kılavuzdaki açıklamalara uygun bir şekilde tercih bildirimlerini internetten gerçekleştirecekler.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ