Kamuoyu.org

Ünlü Kadınlar Ve Göz Alıcı Elbiseleri

Zehra DOST

Zehra DOST

Sanat-Kadın-Moda-Türk Kültür ve Sanatları
  • MODA / Zehra DOST
  • 16 Ağustos 2017
  • Ünlü Kadınlar Ve Göz Alıcı Elbiseleri için yorumlar kapalı
  • 439 KEZ OKUNDU

Beyaz perdenin ve çeşitli ülkelerin kraliyet ailelerine mensup kadınların yaşamlarının belli zamanlarında giydikleri elbiseler görsel boyutta çok dikkat çekerken aynı zamanda maddi yönleriyle de  hafızalarda iz bıraktı.

Bu ünlü kadınların elbiseleri her zaman ilgi odağı oldu.Fotoğraf ajansı Getty tarafından en pahalı elbiseleri sıralandığında elbiselerin o dönemdeki fiyatları, açık artırmalarda biçilen değerleri ya da ünlülerin giymesi için ödenen paranın miktarları dudak uçuklatacak cinsten.

Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın Prens William ile düğününde giydiği gelinlik 250 bin sterlinlik (1.1 milyon TL) değeri ile listedeki yerini aldı.

İngiliz kraliyet ailesinden listeye giren diğer isim ise Prenses Diana oldu. Diana’nın 1985’te Beyaz Saray’da ünlü oyuncu John Travolta ile dans ettiği sırada üzerinde olan siyah elbisenin fiyatı 400 bin dolar (1.4 milyon TL).

1997’deki Oscar töreninde Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman’ın, kırmızı halıda boy gösterdiği elbisesinin fiyatı ile listeye girmedi. Kidman’ın listede yer almasını Christian Dior imzalı elbiseyi giymesi için kendine ödenen 2 milyon dolar (7 milyon TL) sağladı.

En güzel yüzlü isimler arasında gösterilen beyaz perdenin ünlü siması Audrey Hepburn kendisi ile özdeşleşen fotoğrafındaki siyah elbisesi ile listeye alındı. “Tiffany’de Kahvaltı” filminin afişindeki elbise açık artırmada 1 milyon dolara (3.5 milyon lira) satılmıştı.

Unutulmaz oyuncu Marilyn Monroe’nun “Yaz Bekârı” filminde giydiği ve uçuşmasıyla ünlü olan beyaz elbisesi en pahalı elbise unvanını aldı. Söz konusu elbise 2011’deki açık artırmada 5.6 milyon dolara (20 milyon lira) alıcı bulmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ