Kamuoyu.org

Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti

Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti
  • GÜNDEM
  • 11 Temmuz 2017
  • Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
  • 116 KEZ OKUNDU

Usta sanatçı , tedavi gördüğü Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 83 yaşında hayatını kaybeden akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

Usta sanatçısı Bümin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Cerrahi servisinde akciğer ameliyatı olan Fikret Hakan, doktorların yaptığı bütün müdahalelere karşı kurtarılamadı.  ların yaklaşık 2 saatlik süren çabalarına rağmen bütün çaba sonuçsuz kaldı. Fikret Hakan 83 yılında hayata gözlerini yumdu.

Fikret Hakan Kimdir?

23 Nisan 1934 yılında Balıkesir‘de doğmuştur. Bumin Gaffar Çıtanak ya da sahne adıyla Fikret Hakan diye bilinir. 1950 yılında ise ‘Üç Güvercin’ adlı oyunda ve Ses Tiyatrosunda tiyatro sahneleri vermiş olan Fikret Hakan 1952 yılında ‘Köprüaltı Çocukları’ adı olan film sinemasına geçmiştir. 1970’li yıllarda ise yönetmen, yapımcı ve senarist olmuştur. ‘Üç Arkadaş’ ve ‘Keşanlı Ali’ destani ile büyük bir üne sahip olmuştur.

fikrethakan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ