Kamuoyu.org

Uykusuzluk için Tedavi Yöntemleri

Uykusuzluk için Tedavi Yöntemleri
  • SAĞLIK
  • 24 Temmuz 2017
  • Uykusuzluk için Tedavi Yöntemleri için yorumlar kapalı
  • 132 KEZ OKUNDU

birçok kişinin başa çıkmaya çalıştığı bir sorun. Tv karşısında uykunuz gelip, yatağa yattığınızda uykusu kaçanlardan mısınız? Merak etmeyin bu sorunun tedavisi de mümkün.

Yatağa Geç Gidin

Yatağa uykunuz geldiğinde ve mümkün olduğunca geç gidin. Erken yatıp, yatakta uykunuzun gelmesini beklemek hiçbir yarar sağlamayacaktır.

Konuyla İlgili Konuşmayın

1 ay boyunca uyku sorununuz hakkında kimseyle konuşmayın. Eğer soran olursa “iyi uyudum” mesajı verin. Uykusuzluk yaşayanlar bu sorunlarından bahsetmekten ve fikir vermekten hoşlanırlar. Ancak konuyla ilgili konuşmak sizi rahatlatmaz, aksine daha fazla strese girmenize neden olabilir.

Bütün Işıkları Kapatın

Yatak odanıza girdiğinizde, kapınızı, ışığı ve perdeleri kapayarak hiçbir yerden ışık gelmemesini sağlayın. Ellerinizle yüzünüzü kapattığınızda hala bir yerden ışık geliyorsa eksik bir şeyler var demektir. İyi uyku için bütün ışıkları kapatmak gerekiyor.

Televizyonu Kapatın

Yatmadan önce başta olmak üzere bütün elektronik aletleri kapatın. Çünkü bu aletlerin ışığı sizi rahatsız edecek ve uykunuzun dağılmasına neden olacaktır.

Horlama Problemini Çözün

Eşinizin horlama problemi varsa ve bu sizin uyuyamamanıza neden oluyorsa bu duruma hemen bir çözüm bulun.

Yapın

Zihin her şeyden üstündür. Zihninizi rahatlatın, gerekirse yatmadan önce meditasyon yapın. Vücudunuzun ve beyninizin rahat olması rahat bir uykuyu da beraberinde getirecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ