Kamuoyu.org

Veliefendi Hipodromu’nda Çok Sayıda Polisin Katılımıyla Operasyon

Veliefendi Hipodromu’nda Çok Sayıda Polisin Katılımıyla Operasyon
  • GÜNDEM
  • 07 Ağustos 2017
  • Veliefendi Hipodromu’nda Çok Sayıda Polisin Katılımıyla Operasyon için yorumlar kapalı
  • 125 KEZ OKUNDU

’nda çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenleniyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından Veliefendi Hipodromu’na operasyon gerçekleştirildi. Helikopter destekli operasyonda çok sayıda polis görev aldı. Veliefendi Hipodromu’na gerçekleştirilen operasyonun gerekçesi ortaya çıktı. Operasyonun Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Veli Efendi Hipodromu’nda suçluların barınıyor olabileceği talimatı üzerine gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Veliefendi Hipodromu’na, Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyona diğer şube ekipleri de katılırken, çevre abluka altına alındı. Helikopter destekli gerçekleşen operasyonda, hipodroma giriş ve çıkışlar da kapatıldı.

OPERASYONUN GEREKÇESİ ORTAYA ÇIKTI

Sabah’ın haberine göre; İstanbul ‘nda bulunan Veliefendi Hipodromu‘nda sabah saatlerinde başlatılan polis operasyonunun gerekçesi de ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ‘na başvurarak Veli Efendi Hipodromu’nda çeşitli suçların işleniyor olabileceği, birçok ağır bulunan mekanda suçluların saklanmış olabileceği ve terör örgütü mensuplarının burayı gizlenme amaçlı kullanıyor olabileceği ihtimali ile arama izni istedi. Talep yazısında hipodromun kontrolsüz olduğu, özel güvenliğin kontrolü yeterince sağlayamadığı kaydedildi.

ARAMA YAKLAŞIK 4 SAAT SÜRDÜ

Başsavcılık, bu izin talebini ‘ne iletti. Talebi değerlendiren Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği arama izni çıkardı. Yaklaşık 4 saat süren arama saat 09.30 sularında tamamlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ